Rzeszów - Sobota, 21.06.2025
Reklama

Obok lotniska w Jasionce powstanie stacja benzynowa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay
fot. Archiwum RESinet.pl / Pixabay
RZESZÓW / JASIONKA. Orlen wybuduje stację benzynową w bezpośrednim sąsiedztwie terminala portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Ruszyły już pierwsze prace projektowe. Inwestycja ma być gotowa w II poł. 2025 roku.

Obiekt zlokalizowany będzie przy wjeździe na parking lotniska przy drodze wojewódzkiej nr 869 - około 300 metrów od terminala. Obecnie, najbliższa stacja paliw mieści się 3 km od lotniska.

Inwestycja zostanie zrealizowana w formule projektuj i buduj przez spółkę z Grupy Kapitałowej Orlen – Orlen Budonaft Sp. z o.o. Na 47-arowej działce, dzierżawionej od lotniskowej spółki, powstanie pawilon z salą sprzedaży o powierzchni 95m2 oraz dwusłupowa wiata nad stanowiskami dystrybutorów. Stacja wyposażona zostanie również w myjnię automatyczną. Dodatkowo dla wszystkich podróżnych dostępna będzie bogata oferta gastronomiczna.

Pierwsi klienci będą mogli skorzystać z nowej stacji najprawdopodobniej w drugiej połowie 2025 r.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek chce, aby pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej został przeniesiony na cmentarz żołnierzy Armii Radzieckiej przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Raport Unii Metropolii Polskich. W Rzeszowie mieszka ponad 100 tys. uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Wojna w Ukrainie spowodowała wzrost  populacji mieszkańców Rzeszowa aż o 53 proc. – wynika z raportu opublikowanego przez Unię Metropolii Polskich. 

Rzeszów

Rusza ósmy tydzień świetlicy "Przyjdź i odpocznij"

RZESZÓW. Na gości świetlicy czekają m.in. warsztaty z pracownikami NBP oraz pokazy naukowe i zabawy z lalkami teatralnymi w wykonaniu artystów z Teatru Maska dla najmłodszych.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

RZESZÓW. Mural powstał powstał w Rzeszowskim Domu Kultury - filia Pobitno.

Rzeszów

Jeszcze więcej zieleni w Rzeszowie. Kolejne nasadzenia drzew i krzewów

RZESZÓW. Ponad 220 drzew i ponad 1100  krzewów zostanie posadzonych przy rzeszowskich szkołach, przedszkolach, żłobkach, domach kultury.

Rzeszów

Będzie remont kilku rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Miasto szykuje wymianę nawierzchni na kilku rzeszowskich ulicach, w tym m.in. na ul. Hetmańskiej, Leszka Czarnego i Budziwojskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już ogłoszony. Na ten cel zarezerwowano 1,5...

Rzeszów

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem. Powstała Rada Gospodarcza

RZESZÓW. Główne założenia Rady to wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

Reklama