Rzeszów - Czwartek, 22.01.2026
Reklama

Ogród kieszonkowy ze sceną plenerową na osiedlu Pobitno już gotowy [ZDJĘCIA]

Dodano: 18.12.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W rejonie ulic Szkolnej i Gajowej na osiedlu Pobitno powstał jeden z największych ogrodów kieszonkowych w Rzeszowie. Znalazły się w nim m.in. urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw.

Nowy teren rekreacyjny na osiedlu Pobitno znajduje się w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 12. Jego powierzchnia to ponad 60 arów. Został podzielony na kilka stref tematycznych:

- Strefa placu zabaw dla dzieci z tyrolką, huśtawką, wieżą oraz domkiem dla dzieci
- Strefa siłowni zewnętrznej dla dzieci z drabinkami, torem przeszkód, równoważnią, mostem linowym i drążkami do podciągania
- Strefa naturalnej sceny plenerowej w formie amfiteatru, na której będą mogły się odbywać osiedlowe wydarzenia kulturalne.
- Strefa parku leśnego, w której zamontowano m.in. tablice edukacyjne, kostki wiedzy, inne elementy edukacyjne o charakterze przyrodniczym, domki dla jeży oraz budki dla ptaków.

Poszczególne strefy zostały połączone ścieżkami ze schodami terenowymi i pochylniami pieszymi.

Ogród powstał w miejscu otoczonym piękną zielenią, która została uzupełniona nasadzeniami – posadzono tam blisko 50 drzew i 1,5 tys. krzewów i bylin.

Reklama

W parku znalazły się również elementy wypoczynkowe, takie jak ławki, siedziska-pniaki oraz leżaki. Teren został oświetlony kilkudziesięcioma latarniami.

Inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj zrealizowała firma Fudali z Głogowa Małopolskiego. Koszt budowy ogrodu to 2,2 mln zł. Znaczna część tej sumy pochodzi z rządowego funduszu Polski Ład.

Ogród kieszonkowy w rejonie ulic Szkolnej i Gajowej to już druga tego typu zielona inwestycja na osiedlu Pobitno. We wrześniu 2022 roku, do użytku oddano „Ogród kieszonkowy - Bielefeld” przy ul. Kurpiowskiej.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z OGRODU KIESZONKOWEGO W REJONIE ULIC SZKOLNEJ I GAJOWEJ


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

NOWOŚĆ NA PODRZESZOWSKIM LOTNISKU

Samolotem z Jasionki do Izmiru. Ruszyło nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. We wtorek, 28 maja 2024 r. po raz pierwszy w historii podrzeszowskiego lotniska, poleciał czarterowy samolot z Jasionki do Izmiru.

Rzeszów

Koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Nawet kilkanaście tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznego koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. W związku z tym, na drogach dojazdowych do miejsca wydarzenia, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

Reklama