Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Ogród kieszonkowy ze sceną plenerową na osiedlu Pobitno już gotowy [ZDJĘCIA]

Dodano: 18.12.2024 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W rejonie ulic Szkolnej i Gajowej na osiedlu Pobitno powstał jeden z największych ogrodów kieszonkowych w Rzeszowie. Znalazły się w nim m.in. urządzenia do ćwiczeń dla dzieci, scena plenerowa i plac zabaw.

Nowy teren rekreacyjny na osiedlu Pobitno znajduje się w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 12. Jego powierzchnia to ponad 60 arów. Został podzielony na kilka stref tematycznych:

- Strefa placu zabaw dla dzieci z tyrolką, huśtawką, wieżą oraz domkiem dla dzieci
- Strefa siłowni zewnętrznej dla dzieci z drabinkami, torem przeszkód, równoważnią, mostem linowym i drążkami do podciągania
- Strefa naturalnej sceny plenerowej w formie amfiteatru, na której będą mogły się odbywać osiedlowe wydarzenia kulturalne.
- Strefa parku leśnego, w której zamontowano m.in. tablice edukacyjne, kostki wiedzy, inne elementy edukacyjne o charakterze przyrodniczym, domki dla jeży oraz budki dla ptaków.

Poszczególne strefy zostały połączone ścieżkami ze schodami terenowymi i pochylniami pieszymi.

Ogród powstał w miejscu otoczonym piękną zielenią, która została uzupełniona nasadzeniami – posadzono tam blisko 50 drzew i 1,5 tys. krzewów i bylin.

Reklama

W parku znalazły się również elementy wypoczynkowe, takie jak ławki, siedziska-pniaki oraz leżaki. Teren został oświetlony kilkudziesięcioma latarniami.

Inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj zrealizowała firma Fudali z Głogowa Małopolskiego. Koszt budowy ogrodu to 2,2 mln zł. Znaczna część tej sumy pochodzi z rządowego funduszu Polski Ład.

Ogród kieszonkowy w rejonie ulic Szkolnej i Gajowej to już druga tego typu zielona inwestycja na osiedlu Pobitno. We wrześniu 2022 roku, do użytku oddano „Ogród kieszonkowy - Bielefeld” przy ul. Kurpiowskiej.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z OGRODU KIESZONKOWEGO W REJONIE ULIC SZKOLNEJ I GAJOWEJ


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego

RZESZÓW. 10 czerwca rozpocznie się tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwirowni trwają intensywne przygotowania do jego inauguracji.

Rzeszów

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00.

Rzeszów

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie

RZESZÓW. Podczas imprezy będzie można poczuć się jak pilot samolotu F-35 lub szybowca, wziąć udział w grze logicznej oraz pokazach naukowych „Oszukać zmysły”. To wszystko już od 1 do 3 czerwca 2023...

Rzeszów

Przy SP 10 powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. W czasie tegorocznych wakacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 ma powstać miasteczko ruchu drogowego. Przetarg na jego budowę został już ogłoszony.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku bodowy drogi łączącej ul. Warszawską z ul. Krakowską

RZESZÓW. Rzeszowscy radni zgodzili się na zawarcie porozumienia z władzami województwa dotyczącego budowy drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską. Dokument zostanie podpisany w najbliższym czasie.

Rzeszów

Przy SP nr 1 w centrum Rzeszowa otwarto nowy plac zabaw

RZESZÓW. Plac będzie służył przedszkolakom, uczniom, a także dzieciom z osiedla Śródmieście.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pięć nowych wiat rowerowych

RZESZÓW. Wiaty mają być gotowe do końca listopada br. 

Rzeszów

Od czerwca wracają kursy linii nr 5

RZESZÓW. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od czerwca wrócą kursy linii nr 5. Wycofana natomiast zostanie linia nr 48.

Reklama