Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Otwarcie największego lodowiska w Rzeszowie opóźnione. Powodem zła pogoda

Dodano: 15.12.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Miało wystartować w sobotę, 16 grudnia, ale niestety otwarcie odbędzie się nieco później - mowa o największym w Rzeszowie lodowisku, które budowane jest przy ul. Wyspiańskiego. Dodatnia temperatura pokrzyżowała plany firmie, która obsługuje ślizgawkę. - Opóźnienie wynika z fatalnej pogody – informuje przedstawiciel firmy.

W wyniku porozumienia miasta z prywatną firmą Lodowa Tafla, w tym i w kolejnych dwóch sezonach zimowych, w Rzeszowie działać będą dwa nowe, zadaszone lodowiska. Miasto udostępniło tereny, na których funkcjonują ślizgawki.

Pierwsze z dwóch nowych lodowisk otworzyło się - z lekkim opóźnieniem – w niedzielę, 10 grudnia, niedaleko zapory na Wisłoku, w rejonie budynków mieszkalnych Bulwary Park. Ślizgawka ma wymiary 20x30 m. Można z niej korzystać w tygodniu od godz. 14:00 do godz. 21:00. W soboty i niedziele tafla czynna jest w godz. 9:00 – 21:00.
Reklama
Zgodnie z zapowiedziami, w najbliższą sobotę, 16 grudnia miało wystartować drugie, większe (1200 m2) lodowisko tej samej firmy, zlokalizowane przy ul. Wyspiańskiego. Niestety pogoda pokrzyżowała plany i otwarcie ślizgawki zostało przełożone na inny termin. Lodowisko wystartuje w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia o godz. 12:00.  

Obydwa lodowiska są zadaszone i oświetlone, dzięki czemu można z nich korzystać bez względu na pogodę. Przy ślizgawkach postawione są kontenery, w których znajdują się wypożyczalnie sprzętu, toalety i automaty z ciepłymi napojami oraz przekąskami.

 
Sprawdź, gdzie jeszcze można pośmigać na łyżwach w Rzeszowie: Park Sybiraków | Millenium Hall



 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Triathlonowy weekend w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Już w najbliższy weekend w Rzeszowie rywalizować będą czołowi zawodnicy Pucharu Europy w Triathlonie. W związku z tym nastąpią zmiany w kursach autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji stadionu Grunwaldu Budziwój

RZESZÓW. Budowa piłkochwytów, fundamentów pod maszty oświetleniowe i naprawa nawierzchni boiska treningowego. To kolejne prace, jakie zostaną wykonane na stadionie Grunwaldu Budziwój. 

Rzeszów

Straciła panowanie nad autem i wjechała do rowu. 58-latka trafiła do szpitala

TYCZYN. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w Tyczynie. 58-letnia kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie na łąkę. Poszkodowaną kobietę przewieziono do szpitala.

Rzeszów

Możliwie utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca Jednego Ducha"

RZESZÓW. W czwartek 8 czerwca, w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha", w którym uczeestniczyć może nawet ponad 20 tys. osob. 

Rzeszów

Przebudowa ul. Warszawskiej. Zmiany w organizacji ruchu

RZESZÓW. Rozpoczął się ważny etap przebudowy ul. Warszawskiej w Rzeszowie - przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Myśliwskiej.

Rzeszów

Wielkie ściganie na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Najlepsi polscy żużlowcy w czwartek będą po raz kolejny rywalizować w Rzeszowie.

Rzeszów

Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

​RZESZÓW. W piątek w Rzeszowie rozpoczną się dwudniowe Rzeszowskie KultURalia Studenckie. Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego

RZESZÓW. 10 czerwca rozpocznie się tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwirowni trwają intensywne przygotowania do jego inauguracji.

Reklama