Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Padł kolejny rekord w Jasionce. To był najlepszy listopad w historii

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko świętuje kolejny rekord. W listopadzie obsłużono ponad 76 tysięcy pasażerów. To 19 procent więcej niż w ubiegłorocznym 11 miesiącu roku, dotąd najlepszym w historii.

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka nie zwalnia tempa i w tym roku wyśrubuje roczny rekord, który w 2023 roku wynosił 1,02 mln pasażerów. Wynik ten już został pobity. Do końca listopada odprawiono bowiem 1,07 miliona osób.

– Według aktualnych szacunków w tym roku obsłużymy rekordową liczbę pasażerów, która powinna przekroczyć 1,1 mln. To dobry prognostyk na kolejny rok i wręcz zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz rozwoju siatki połączeń – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

W minionym miesiącu najwięcej pasażerów zabrały na swój pokład samoloty linii Ryanair (28,2 tys.), które w sezonie zimowym oferują połączenia do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu, Dublina oraz Mediolanu. Narodowy przewoźnik PLL LOT obsłużył 15,2 tys. osób (rejsy do Warszawy), a Lufthansa prawie 8 tys. (do Monachium). Czarterami (do Egiptu) poleciało 6,2 tys. osób, Wizz Airem (do Rzymu i Mediolanu) - 5,4 tys., a Air Baltic (do Rygi) - 1 tys. Najpopularniejsze destynacje w listopadzie to: Londyn, Warszawa, Monachium, Sharm El Sheikh oraz Rzym.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę sprint rowerowy w Rzeszowie. Zamkną fragment ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Ulica Hetmańska na odcinku od ul. Chodkiewicza do ul. Lenartowicza będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Ulica Findysza będzie oświetlona

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku około 360-metrowy fragment ulicy Findysza na osiedlu Słocina zostanie oświetlony. Miasto poszukuje wykonawcy.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Dąbrowskiego. Sprawca miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Mężczyzna został zatrzymany przez pełniących służbę żołnierzy.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Kultury. Na czele Ilona Dusza - Kowalska

RZESZÓW. Społeczna Rada Kultury działająca przy prezydencie miasta Rzeszowa rozpoczyna działalność. Wybrano 9 osobowy zarząd, na którego czele stanęła Ilona Dusza - Kowalska.

Rzeszów

Ruszyła rekrutacja na studia w WSIiZ

RZESZÓW. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozpoczęła się rekrutacja na studia I i II stopnia w roku akademickim 2022/23. Zgłoszenia potrwają do końca lipca.

Rzeszów

Kolejne wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie pół miliona złotych otrzymały kolejne organizacje pozarządowe na realizację zadań w Rzeszowie. Z zadań tych skorzysta ponad 10 tys. uczestników.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowę na opracowanie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tereny rekreacyjne na os. Krakowska Południe będę rozbudowane

RZESZÓW. Powstaną m.in. nowe place zabaw, ścieżki spacerowe oraz dodatkowe oświetlenie.

Reklama