Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Pasażer zaatakował kontrolerów ZTM. Jednego uderzył w żebra, drugiego w twarz

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Incydent miał miejsce w autobusie linii nr 11. Jeden z pasażerów autobusu podczas kontroli biletów wyzywał kontrolerów, a następnie ich zaatakował. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ również terminal kontrolerski.
 
Do zdarzenia doszło dziś około godz. 9:30 w autobusie linii nr 11 na przystanku przy al. Piłsudskiego . W  trakcie kontroli biletów jeden z pasażerów najpierw zaczął kierować wulgarne słowa w stronę pracowników ZTM, a następnie użył wobec nich siły fizycznej. Kontrolerzy zatrzymali awanturnika do czasu przyjazdu Policji. „Po wylegitymowaniu go okazało się, że jest to nasz wielokrotny gapowicz. Podróżny posiadał bilet, ale nie chciał go okazać, natomiast zaczął używać wulgarnych słów wobec naszego pracownika po czym uderzył go w żebra, następnie uderzył drugiego kontrolera w twarz.” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.
 
Kontrolerzy z urazami udali się na pogotowie ratunkowe, gdzie udzielona została im niezbędna pomoc.
 
W trakcie incydentu doszło również do uszkodzenia wartego kilka tysięcy złotych terminala kontrolerskiego, w które od niedawna wyposażeni są pracownicy ZTM.
 
Napastnik otrzymał wezwanie do zapłaty na kwotę 648 zł.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online.

Rzeszów

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle

RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od 1 stycznia br. stało się częścią Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty

RZESZÓW. W rzeszowskiej placówce NBP działa samoobsługowa maszyna do zamiany monet.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna została pasażerka renault. 50-latniemu kierowcy – mieszkańcowi Rzeszowa - zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

W pustostanie przy ul. Chłopickiego znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w pustostanie przy ul. Chłopickiego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Przebudowa Stadionu Miejskiego. Stary jupiter zostanie na pamiątkę

RZESZÓW. Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie. W ramach inwestycji, obiekt zyska m.in. nowe oświetlenie. 

Rzeszów

Miasto organizuje transport na szczepienie przeciwko Covid-19

RZESZÓW. Z transportu mogą skorzystac osoby  niepełnosprawne oraz seniorzy.

Reklama