Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Pięciopoziomowy parking przy ul. Pułaskiego? Ratusz pracuje nad programem funkcjonalno-użytkowym

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Ratusz chce zbudować przy basenach ROSIR-u pięciopoziomowy parking. Aktualnie trwają pracę nad przygotowaniem programu funkcjonalno-użytkowego. Proponowana przez Platforme Obywatelską inwestycja ma szanse rozpocząć się już w przyszłym roku.

O potrzebie budowy wielopoziomowego parking w rejonie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu I Rekreacji wielokrotnie podczas sesji Rady Miasta wspominał klub radnych Platformy Obywatelskiej.

W lutym ubiegłego roku, podczas jednej z sesji pojawiła się uchwała o podjęcie ww. inwestycji. Radni projekt przyjęli niemalże jednogłośnie, przeciwko był radny Rozwoju Rzeszowa Konrad Fijołek.

„Jest to sygnał władz miasta, że realizujemy potrzeby mieszkańców Rzeszowa” – mówiła wówczas Jolanta Kaźmierczak z PO. Po ponad roku od podjęcia uchwały, Ratusz postanowił podjąć się realizacji inwestycji.
Reklama
„Aktualnie jest opracowywany program funkcjonalno-użytkowy i ten etap potrwa do końca października” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzedu Miasta.

Wg. wstępnych założeń, inwestycja ma być zrealizowana przy ul. Pułaskiego na terenie obecnego parkingu. Tam również ma być zlokalizowany wjazd i wyjazd. Mowa o pięciopoziomowym parkingu z czterema kondygnacjami pod ziemią i jedną na poziomie obecnego parkingu.

Koszty oraz pozostałe szczegóły inwestycji znane będą w październiku po opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego. Przetarg ma szanse ruszyć już w przyszłym roku, „jeżeli znajdą się pieniądze w przyszłorocznym budżecie” – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

RZESZÓW. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. 

Rzeszów

Jest umowa na rozbudowę rzeszowskiego łącznika autostrady A4

RZESZOW. Władze Powiatu Rzeszowskiego podpisały z firmą STRABAG umowę na I etap rozbudowy rzeszowskiego łącznika autostrady A4. Prace rozpoczną się już tej wiosny. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu 2023 roku.

Rzeszów

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

RZESZÓW. Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”.

Rzeszów

ZTM likwiduje część przystanków "na żądanie"

RZESZÓW. Od soboty (19.03) Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przywrócił kilkanaście przystanków stałych na terenie miasta.

Rzeszów

Loty z Jasionki odbywają się zgodnie z rozkładem

RZESZÓW. Zarząd Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka poinformował, że wszystkie zaplanowane rejsy pasażerskie z podrzeszowskiego lotniska odbywają się bez zakłóceń.

Rzeszów

We WSIiZ uchodźcy z Ukrainy mogą od dziś założyć konto bankowe

RZESZÓW. Od czwartku (17.03) obywatele Ukrainy mogą założyć konto bankowe w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Reklama