Rzeszów - Wtorek, 13.05.2025
Reklama

Pierwszy krok do powstania aquaparku w Rzeszowie

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. To pierwszy etap w realizacji wyczekiwanej inwestycji.

– Budowa aquaparku w Rzeszowie jest projektem szczególnym, bo pokazuje filozofię zarządzania naszym miastem, którą chcemy realizować w najbliższych latach – przesunięcie ciężaru działań miasta w kierunku poprawy jakości życia. Ta jakość życia to także infrastruktura służąca spędzaniu wolnego czasu w nowoczesny sposób. Dlatego też jednym z pierwszych moich komunikatów była informacja, że do tematu budowy w naszym mieście parku wodnego przystąpimy w sposób bardzo poważny i zdeterminowany – mówił prezydent Fijołek podczas wtorkowej konferencji w Urban Lab.

Podczas konsultacji miasto będzie prowadziło rozmowy i pozyskiwało informacje od firm projektowych i wykonawczych na temat tego, jak najsprawniej i najkorzystniej przeprowadzić budowę parku wodnego. Umówione zostaną m.in. kwestie lokalizacji aquaparku oraz możliwości finansowania inwestycji, przy czym Ratusz chce, aby była ona zrealizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Na zgłoszenia chętnych do udziału w konsultacjach firm Urząd Miasta czeka do 15 listopada.
Reklama
Przygotowując się do ogłoszenia konsultacji urzędnicy rzeszowskiego magistratu zapoznawali się z funkcjonowaniem i sposobem finansowania parków wodnych w innych miastach, m.in. we Wrocławiu, Tychach czy Chełmie.

Konsultacje rynkowe powinny zakończyć się w tym roku. – To pierwszy, ale ważny krok, podczas którego zdobędziemy wiedzę na temat przedsięwzięcia, jakim jest aquapark. Będziemy mówić o lokalizacji, o konkursie architektonicznym, a na końcu o sposobie finansowania inwestycji. Jesteśmy przekonani, że ta droga, którą dziś rozpoczynamy zostanie zakończona sukcesem – podsumował prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na przejściu dla pieszych przy C.H. Nowy Świat będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Sygnalizacja powinna funkcjonować do połowy lipca.

Rzeszów

Kolejny kontrowersyjny projekt uchwały Ratusza. Chodzi o zamknięcie wszystkich sklepów po północy

RZESZÓW. Wg. projektu uchwały sklepy mają być otwierane i zamykane codziennie w godzinach od 5.00 do 24.00.

Rzeszów

Trwa zbiórka pieniędzy dla rzeszowskiego alpinisty. Doznał wgłębnego złamania czaszki

RZESZÓW. Lekarze musieli mu usunąć fragment czaski, teraz 37-latek czeka na replastykę czaszki. Potrzeba 50 tys. zł.

Rzeszów

Mieszkańcy gminy Głogów Młp. nie zgadzają się na przyłączenie Pogwizdowa Nowego do Rzeszowa

RZESZÓW. Za włączeniem sołectwa do Rzeszowa opowiedziało się 26 (4%) mieszkańców, przeciw 571 (95%).

Rzeszów

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych

RZESZÓW. Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

Rzeszów

W lipcu remont wiaduktu nad ul. Batorego. ZTM czeka na propozycje objazdów dla autobusów

RZESZÓW. Na czas prowadzonych prac ulica ta będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Od 1 kwietnia nowa, pilotażowa linia autobusowa na Zalesiu

RZESZÓW. Połączenie jest odpowiedzią na propozycję Rady Osiedla Zalesie.

Rzeszów

Pożar w Auchan w Krasnem. Ewakuowano 400 osób, jedna osoba z obrażeniami

RZESZÓW. Na miejsce pożaru skierowano pięć zastępów straży pożarnej.

Reklama