Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Piknik europejski w parku Jedności Polonii z Macierzą

Dodano: 08.05.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul oraz Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, we współpracy m.in. z poseł do Paramentu Europejskiego Elżbietą Łukaciejewską, Podkarpackim Kuratorium Oświaty i uczelniami WSPiA i WSIiZ zapraszają na „Wojewódzkie Obchody Dnia Europy pn. Polska Prezydencja w Radzie UE”.

9 maja przypada Dzień Europy, czyli święto europejskich państwa. Dzień ten został ustanowiony na pamiątkę przemówienia Roberta Schumana z 1950 roku, który ogłosił rewolucyjną jak na ówczesne czasy ideę zjednoczenia kontynentu europejskiego.

Piknik europejski w parku Jedności Polonii z Macierzą

W ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Europy, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, których zwieńczeniem będzie Piknik Europejski zaplanowano na piątek, 9 maja w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Cieplińskiego. Wydarzenie odbędzie się w godzinach: 14:00 – 15:30.

Uczestnicy pikniku będą mogli poczęstować się tortem europejskim oraz odwiedzić stoiska m.in. Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Europe Direct WSIiZ w Rzeszowie czy Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Europejska Gra Miejska

Reklama

Ważnym elementem rzeszowskiego święta UE będzie Europejska Gra Miejska. Rozpocznie się ona 9 maja w godzinach przedpołudniowych w Sali Kolumnowej im. Ojców Niepodległości Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Zadaniem uczestników gry będzie rozwiązywanie zadań związanych z UE w różnych punktach w centrum Rzeszowa – tj. Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, Rzeszowskich Piwnicach i Muzeum Dobranocek.

Zwycięska grupa pojedzie do Brukseli na zaproszenie Elżbiety Łukaciejewskiej, wieloletniej Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Dzień Unii w WSPiA

Już po raz siódmy, w obchody Dnia Unii Europejskiej włącza się również WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. 9 maja w godz. 11:30 – 14:00 na uczelni odbędzie się szereg wydarzeń:, w tym m.in. rozmowa z Teresą Kubas-Hul Wojewodą Podkarpacką, poświęcona zagadnieniom związanym z finansami Unii Europejskiej, teleturniej Familiada, wystąpienie dra Grzegorza Krzeszowskiego, poświęcone programowi Erasmus i inne atrakcje i rozgrywki studenckie.

Koncerty na zakończenie obchodów Dnia UE

Na zakończenie obchodów Dnia Europy zaplanowano występy Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Gaci im. Druha Stanisława Zająca, działającej przy GOK Gać oraz zespołu instrumentalno-wokalnego Bella Voca z GOK w Przeworsku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Reklama