Rzeszów - Środa, 11.02.2026
Reklama

Poczta Polska prosi o dane mieszkańców. Prezydent Rzeszowa odmówił

Dodano: 23.04.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Samorządy w całej Polscy otrzymują maile od Poczty Polskiej z prośbą o przekazanie „danych ze spisu wyborców”. Taka wiadomość trafiła również do rzeszowskiego magistratu. Prezydent Rzeszowa odmówił udzielenia tych informacji.

Poczta Polska przygotowuje się do wyborów korespondencyjnych i rozsyła „tajemnicze” maile do samorządów. Dziś rano na skrzynkę Urzędu Miasta Rzeszowa wpłynęła wiadomość od Poczty Polskiej, z prośbą o udostępnienie danych mieszkańców, w tym m.in.: imienia, nazwiska i dokładnego adresu. „Dane te są szczególnie wrażliwe i podlegają ochronie prawnej.” – zaznacza Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy Prezydenta.

Wiele wątpliwości budzi forma, w jakiej Poczta Polska zwróciła się z taką prośbą. „przeszedł mail podpisany „Poczta Polska”, bez żadnego nazwiska (traktujemy go w tej formie jako anonim), w którym to rzekoma poczta prosi nas o udostępnienie danych osobowych mieszkańców na potrzeby wyborów prezydenckich.” – dodaje Maciej Chłodnicki.

Tadeusz Ferenc, podobnie zresztą jak wielu włodarzy innych miast, odmówił udzielenia tych informacji.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miejska sieć ciepłownicza skorzysta z pomocy finansowej PGE Energia Ciepła

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła  z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie zainwestuje 9,5 mln zł w rozwój ciepła sieciowego w Rzeszowie.

Rzeszów

„Walczymy w interesie mieszkańców”. Śmieciarki w formie protestu spowolnią ruch w Rzeszowie?

RZESZÓW. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że taki protest może odbyć się 9 grudnia br.

Rzeszów

Przetarg na obwodnice południową ma szansę ruszyć w przyszłym roku

RZESZÓW. Wczoraj dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podpisał postanowienie uzgadniające warunki realizacji przedsięwzięcia.

Rzeszów

Ekrany akustyczne na ul. Lwowskiej pojawią się w 2021 roku

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie mówimy o montażu ekranów na wysokości osiedla Mieszka I na długości ok. 270 m.

Rzeszów

PKS zawiesza siedem kursów. Powodem brak dofinansowania

RZESZÓW. Kursy zostają zawieszone z dniem 1 grudnia br.

Reklama