Rzeszów - Środa, 12.11.2025
Reklama

Policjanci na skrzyżowaniach. Kolejny piątek z akcją "Przejazdne skrzyżowania"

Dodano: 04.10.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Dziś kolejny piątek z policyjnymi patrolami na największych rzeszowskich skrzyżowaniach.

Policyjna akcja „Przejezdne skrzyżowania” rozpoczęła się w ubiegły piątek i będzie kontynuowana przez kolejne piątki października. Policyjne patrole spotkać można na wybranych, największych skrzyżowaniach w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, tj. od 6.30-8.30 i od 14.30-16.30.

Podczas ubiegłotygodniowych działań funkcjonariusze ujawnili 21 wykroczeń, które mogły skutkować powstawaniem utrudnień oraz wpływać na płynność ruchu. Dominującym, było wjeżdżanie na skrzyżowanie bez możliwości kontynuowania dalszej jazdy, takich przypadków było 19.
 
Jak informuje Policja, impulsem do wdrożenia działań „Przejezdne skrzyżowania” jest zwiększenie natężenia ruchu obserwowane od zakończenia wakacji. Głównym celem działań jest wyeliminowanie zjawiska ograniczania przejezdności na skrzyżowaniach przez kierowców wjeżdżających na nie bez możliwości kontynuowania jazdy. Kierowca za takie zachowanie może być ukarany mandatem w wysokości 300 zł i 2 punktami karnymi. W dalszej kolejności policjanci będą zwracać uwagę na:
  • niestosowanie się do sygnałów świetlnych przez kierującego wjeżdżającego za sygnalizator, kiedy jest to zabronione;
  • przypadki niestosowania się do znaków drogowych wskazujących kierunek jazdy z odpowiedniego pasa ruchu;
  • nieprawidłowe parkowanie w rejonie skrzyżowań, w szczególności utrudniające widoczność pieszym;
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. Ponad 257 tys. pasażerów od początku roku

RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka w kwietniu odnotował kolejny rekord. Z usług lotniska skorzystało prawie 72 tysiące pasażerów.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Rzeszów

Granty na miniogród z ławeczką przed blokiem. Prezydent Rzeszowa zachęca do udziału w programie Fundacji BOŚ

RZESZÓW. Kilka tysięcy złotych na stworzenie zielonej przestrzeni z ławeczką mogą otrzymać grupy sąsiadów z Rzeszowa.

Rzeszów

Czasowe utrudnienia na rzeszowskim łączniku autostrady A4

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią w dniach 6 i 8 maja br. Powodem jest planowane układanie warstwy ścieralnej.

Rzeszów

Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka z mieszkańcami w ramach cyklu RzeszówToMy.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprojektują przestrzeń wspólną Millenium Hall

RZESZÓW.  Zwycięskie projekty mają stanowić materiał pomocniczy dla dalszych rozważań projektowanych.

Rzeszów

Pierwszy gazowy Solaris dotarł do Rzeszowa

RZESZÓW. Pierwszy z dwóch nowych autobusów przegubowych marki Solaris dotarł już do Rzeszowa. Drugi przyjedzie w najbliższych dniach. Oba pojazdy wyjadą na ulice w maju. 

Reklama