Rzeszów - Poniedziałek, 06.07.2026
Reklama

Policjant z Rzeszowa po służbie zatrzymał złodzieja na gorącym uczynku

Dodano: 09.01.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjant jest na służbie nawet w czasie wolnym. Udowodnili to dwaj funkcjonariusze z Rzeszowa i Kolbuszowej. Policjant wydziału wywiadowczo-interwencyjnego z rzeszowskiej komendy, będąc po służbie, był świadkiem kradzieży. Zatrzymał podejrzanego, gdy ten próbował wybiec ze sklepu.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Wchodzący do sklepu, będący po służbie, policjant z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego zauważył, znanego mu z wcześniejszej interwencji mężczyznę. Uwagę funkcjonariusza zwróciło dziwne zachowanie mężczyzny, który stał z wózkiem przed drzwiami dla osób wchodzących do sklepu.

Gdy do sklepu wchodzili klienci, wykorzystał moment i wybiegł z wózkiem na zewnątrz. Policjant pobiegł za nim i szybko go dogonił. Po chwili do szarpiących się mężczyzn podbiegł pracownik ochrony. Mimo, że funkcjonariusz przedstawił się, mężczyzna dalej stawiał opór. W jego obezwładnieniu pomógł jeszcze będący w sklepie, również poza służbą, policjant z Kolbuszowej.
Reklama
W tym czasie pracownicy ochrony wezwali na miejsce patrol. 40-letni mieszkaniec Rzeszowa był pijany, badanie wykazało w jego organizmie niemal 2 promile alkoholu. Okazało się, że próbował ukraść elektronarzędzia. Ponieważ zatrzymany cały czas była agresywny, interweniujący policjanci przewieźli go do izby wytrzeźwień.

Zarówno podczas całego zdarzenia, jak i podczas przewożenia do izby, 40-latek ubliżał i znieważał interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wielkanocne jarmarki w Plazie. Inspiracje i pomysły na świąteczny stół

RZESZÓW. Wielkanocne przysmaki, rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne oraz wyjątkowe przyprawy to wszystko będzie można znaleźć na jarmarkach świątecznych w CH Plaza Rzeszów. 

Rzeszów

Poszerzą ulicę Ustrzycką w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie 800-metrowy odcinek ulicy Ustrzyckiej zostanie przebudowany. Droga zostanie poszerzona do minimum 6 m, powstanie chodnik oraz nowe oświetlenie.

Rzeszów

W niedzielę utrudnienia w ruchu w związku z Półmaratonem Rzeszowskim

RZESZÓW. Trasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu.

Rzeszów

Ruszyła budowa ponad 10-kilometrowego odcinka S19 Rzeszów Południe - Babica

RZESZÓW. W ramach inwestycji wybudowany zostanie tunel o długości ok. 2,2 km.

Rzeszów

W Rzeszowie zamontowano kolejne budki dla jerzyków

RZESZÓW. Ponad 130 kolejnych budek dla jerzyków pojawiło się na ścianach budynków administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Licząc z tymi powieszonymi jesienią ubiegłego roku, jest ich już łącznie 157.

Rzeszów

W najbliższą sobotę otwarte punkty paszportowe

PODKARPACIE. W związku z dużym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. czynne będą Oddziały Paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.

Rzeszów

Jechał całą szerokością jezdni. Był tak pijany, że wynik przekroczył skalę alkomatu

RZESZÓW. 42-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego prowadził samochód mając blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie. 

Rzeszów

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Miastem Rzeszów a Doliną Lotniczą

RZESZÓW. Jest to kontynuacja umów nawiązywanych w poprzednich latach.

Reklama