Rzeszów - Niedziela, 22.03.2026
Reklama

Policjantka reanimowała mężczyznę leżącego na chodniku. Pomimo udzielonej pomocy, zmarł

Dodano: 05.02.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Policjantka z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, będąc poza służbą, ruszyła na pomoc mężczyźnie, który nieprzytomny leżał na chodniku. Do przyjazdu pogotowia prowadziła jego reanimację. Pomimo wysiłków, mężczyzna zmarł.

W czwartek około godz. 17, policjantka, będąca w czasie wolnym od służby, przechodząc ul. Mikołajczyka w Rzeszowie, zauważyła leżącego na chodniku mężczyznę, przy którym stało kilka osób.

Jedna z nich powiedziała, że dzwoni właśnie na pogotowie. St. post. Joanna Warcaba, która od niespełna dwóch lat służy w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, od razu przystąpiła do sprawdzenia czynności życiowych starszego mężczyzny. Okazało się, że jest nieprzytomny i nie oddycha.

Funkcjonariuszka udrożniła jego drogi oddechowe i rozpoczęła masaż serca. Poprosiła o pomoc jedną z obecnych tam kobiet, która podczas prowadzonej resuscytacji przytrzymywała głowę mężczyzny. Do innej zwróciła się o wypatrywanie karetki i jak najszybsze sprowadzenie jej w to miejsce, ponieważ było już ciemno i ratownicy medyczni mogli mieć problem z ich zauważeniem.

Załoga pogotowia przejęła reanimację mężczyzny i przewiozła go do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Możliwie utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca Jednego Ducha"

RZESZÓW. W czwartek 8 czerwca, w Parku Sybiraków w Rzeszowie odbędzie się koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha", w którym uczeestniczyć może nawet ponad 20 tys. osob. 

Rzeszów

Przebudowa ul. Warszawskiej. Zmiany w organizacji ruchu

RZESZÓW. Rozpoczął się ważny etap przebudowy ul. Warszawskiej w Rzeszowie - przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Myśliwskiej.

Rzeszów

Wielkie ściganie na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Najlepsi polscy żużlowcy w czwartek będą po raz kolejny rywalizować w Rzeszowie.

Rzeszów

Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

​RZESZÓW. W piątek w Rzeszowie rozpoczną się dwudniowe Rzeszowskie KultURalia Studenckie. Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki korowód. Spodziewane są utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego

RZESZÓW. 10 czerwca rozpocznie się tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwirowni trwają intensywne przygotowania do jego inauguracji.

Rzeszów

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00.

Rzeszów

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie

RZESZÓW. Podczas imprezy będzie można poczuć się jak pilot samolotu F-35 lub szybowca, wziąć udział w grze logicznej oraz pokazach naukowych „Oszukać zmysły”. To wszystko już od 1 do 3 czerwca 2023...

Rzeszów

Przy SP 10 powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. W czasie tegorocznych wakacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 ma powstać miasteczko ruchu drogowego. Przetarg na jego budowę został już ogłoszony.

Reklama