Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Ponad 1000 nowych drzew w Rzeszowie

Dodano: 20.11.2023 r.

Na zdj. zielona strefa rekreacyjna przy ul. Sportowej, fot. ViC / RESinet.pl
Na zdj. zielona strefa rekreacyjna przy ul. Sportowej, fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Już ponad 500 drzew posadzono tej jesieni w Rzeszowie. Do końca listopada przybędzie prawie drugie tyle. Drzewa sadzone są m.in. przy ulicach: Krogulskiego, Podkarpackiej, Rejtana, Krajobrazowej.

Podobnie jak w dwóch ubiegłych latach także i w tym Rzeszów ozdobi ponad tysiąc nowych drzew. Część z nich została już posadzona w ramach tegorocznych zielonych inwestycji takich jak np. budowa zielonej strefy rekreacyjnej przy ul. Sportowej  czy też mini parku przy Dębickiej oraz kolejnego etapu tworzenia parku w rejonie ulicy Błogosławionej Karoliny. Rośnie już także 200 jabłoni, które w październiku posadzone zostały przy al. Kopisto, ul. Grabskiego, ul. Jazowej i ul. Zimowit w ramach akcji Jabłonki Swawole. Tej jesieni na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie posadzonych zostało już kolejnych blisko pół tysiąca drzew i 1,6 tys. krzewów.
Reklama
Obecnie trwa ostatni etap tegorocznych nasadzeń – drzew dużych, których obwód pnia ma od 18 do 30 cm. Wśród nich są m.in. brzozy brodawkowate, graby pospolite, dęby szypułkowe, buki zwyczajne, klony jawory, lipy drobnolistne oraz mniej pospolite gatunki jak świdośliwa lamarcka, grujecznik japoński czy ambrowiec amerykański. Dużych drzew posadzonych zostanie blisko pół tysiąca. Najwięcej z nich pojawi się na rzeszowskim Staromieściu – w rejonie ul. Krogulskiego. Inne lokalizacje to m.in. al. Rejtana, ul. Podkarpacka, ul. Myśliwska, ul. Krajobrazowa, ul. Styki, ul. Lubelska. Zakończenie nasadzeń dużych drzew planowane jest na koniec listopada.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy sześciu linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 1 lipca br. zmianie ulegnie rozkład jazdy linii nr 13, 17, 34, 35, 45 i 53.

Rzeszów

Miasto rozpoczyna walkę z komarami i kleszczami

RZESZÓW. Dwa dni potrwają działania mające na celu zwalczanie komarów i kleszczy na terenie miasta.

Rzeszów

Będzie połączenie ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Ruszył przetarg na roboty budowlane polegające na budowie połączenia ul. Krajobrazowej i ul. Niemena z ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Siedem firm zainteresowanych modernizacją ul. Lisa Kuli

RZESZÓW. Wszystkie oferty mieszczą się w wymaganiach finansowych, jakie wyznaczyło miasto.

Rzeszów

LOT uruchamia 4 wakacyjne połączenia z Jasionki

RZESZÓW. W wakacje z lotniska w Jasionce polecimy do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Do wznowienia lotów szykuje się również Ryanair.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa zamieszkają pszczoły

RZESZÓW. Już wkrótce na dachu Galerii Rzeszów zamieszka niemal pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Reklama