Rzeszów - Piątek, 22.05.2026
Reklama

Ponad 50 kolizji, 3 wypadki, 7 osób rannych - podsumowanie weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 16.02.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 3 wypadki, w których rannych zostało 7 osób. Mundurowi w ciągu trzech dni interweniowali przy 51 kolizjach drogowych.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w piątek około godz. 16:30 w Malawie. Z ustaleń policji wynika, że 78-letnia kobieta, wyjeżdżając volkswagenem na drogę krajową nr 94 od Strażowa w kierunku Łańcuta, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z Oplem. W wypadku poszkodowana została dwójka pasażerów VW – zostali zabrani do szpitala.

Do kolejnego wypadku, w rym razem z udziałem radiowozu policyjnego, doszło w sobotę, przed godz. 23:00 na Al. Armii Krajowej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letnia funkcjonariuszka kierują oznakowanym radiowozem, używając sygnałów uprzywilejowanych świetlnych i dźwiękowych, na skrzyżowaniu ul. Krzyżanowskiego z Al. Armii Krajowej nie zastosowała się do sygnalizatora S1, który nadawał sygnał czerwony i zderzyła się z Audi. W wypadku ucierpiało 4 osoby: dwoje funkcjonariuszy oraz 27-letni kierujący audi i jego pasażerka. Wszyscy poszkodowani wymagali pomocy medycznej.

Reklama

W niedzielę przed godz. 10:00 w Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia Audi z Nissanem. W wyniku zdarzenia pomocy medycznej wymagał pasażer Nissana, który trafił do szpitala.

Podczas minionych trzech dni, mundurowi interweniowali również na miejscu 51 kolizji drogowych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

18 grudnia wystartuje w Rzeszowie wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. Znamy oficjalną datę rozpoczęcia funkcjonowania wypożyczalni samochodów elektrycznych w usłudze typu car-sharing w stolicy innowacji.

Rzeszów

Ryk silników i zapach metanolu powróci na Hetmańską 69

RZESZÓW.  Żużel w Rzeszowie powoli wstaje z kolan. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zagra zaległe spotkanie w Sosnowcu

RZESZÓW. W czwartek o godz. 20.30 siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zagrają w Sosnowcu mecz z MKS-em Będzin. 

Rzeszów

Warsztaty świąteczne dla dzieci. W planach m.in. nauka tworzenia ozdabianych pierniczków

RZESZÓW. Świąteczne „Dzieciakowo” w CH Plaza Rzeszów odbędzie się w  15 grudnia b r. Warsztaty potrwają od godziny 15:00 do 18:00.

Rzeszów

Na dofinansowanie z programu "Maluch+" mogą liczyć również placówki niepubliczne

RZESZÓW, POLSKA. Na realizacje programu w 2020 roku w Polsce przeznaczono kwotę 400 mln zł.

Rzeszów

15 grudnia zmiana rozkładu jazdy dla przewozów regionalnych na Podkarpaciu

RZESZÓW. Z siatki połączeń na Podkarpaciu zniknie 8 połączeń.

Rzeszów

104 osoby ze stypendium od marszałka województwa podkarpackiego

RZESZÓW. Najpopularniejszym kierunkiem studiów był kierunek lekarski (37 os.) oraz lotnictwo i kosmonautyka (23 os.)

Rzeszów

28-latek wyskoczył z 10 piętra na ul. Sportowej. Sprawą zajmie się prokuratura

RZESZÓW. Z 10. piętra bloku przy ul. Sportowej 2 wyskoczył mężczyzna. 28-latek zginął na miejscu.

Reklama