Rzeszów - Środa, 18.02.2026
Reklama

Ponad 50 kolizji, 3 wypadki, 7 osób rannych - podsumowanie weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu

Dodano: 16.02.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 3 wypadki, w których rannych zostało 7 osób. Mundurowi w ciągu trzech dni interweniowali przy 51 kolizjach drogowych.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w piątek około godz. 16:30 w Malawie. Z ustaleń policji wynika, że 78-letnia kobieta, wyjeżdżając volkswagenem na drogę krajową nr 94 od Strażowa w kierunku Łańcuta, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z Oplem. W wypadku poszkodowana została dwójka pasażerów VW – zostali zabrani do szpitala.

Do kolejnego wypadku, w rym razem z udziałem radiowozu policyjnego, doszło w sobotę, przed godz. 23:00 na Al. Armii Krajowej w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letnia funkcjonariuszka kierują oznakowanym radiowozem, używając sygnałów uprzywilejowanych świetlnych i dźwiękowych, na skrzyżowaniu ul. Krzyżanowskiego z Al. Armii Krajowej nie zastosowała się do sygnalizatora S1, który nadawał sygnał czerwony i zderzyła się z Audi. W wypadku ucierpiało 4 osoby: dwoje funkcjonariuszy oraz 27-letni kierujący audi i jego pasażerka. Wszyscy poszkodowani wymagali pomocy medycznej.

Reklama

W niedzielę przed godz. 10:00 w Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia Audi z Nissanem. W wyniku zdarzenia pomocy medycznej wymagał pasażer Nissana, który trafił do szpitala.

Podczas minionych trzech dni, mundurowi interweniowali również na miejscu 51 kolizji drogowych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

28 czerwca upływa termin zgłoszeń propozycji do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020

RZESZÓW. Głosowanie na projekty rozpocznie się 30 sierpnia br.

Rzeszów

Usunięto awarię na basenach otwartych. Mieszkańcy już dzisiaj ponownie mogą z nich korzystać

RZESZÓW. Wczoraj o godzinie 20.15 udało się naprawić pompy przepływowe, odpowiedzialne za oczyszczanie wody.

Rzeszów

1 lipca rusza remont wiaduktu Śląskiego. Będą utrudnienia w komunikacji i opóźnienia MPK-ów

RZESZÓW. Inwestycja za ok. 1 mln zł wiąże się m.in. ze znacznymi utrudnieniami w komunikacji, które potrwają do końca sierpnia.

Rzeszów

Toast urodzinowy przy Fontannie Multimedialnej dla Tomasza Stańki. Wystąpią zagraniczni goście

RZESZÓW. Wystąpią m.in. członkowie nowojorskiego Kwartetu Tomasza Stańko.

Rzeszów

Baseny otwarte wciąż nieczynne. Trwa naprawa awarii

RZESZÓW. Baseny otwarte wciąż nieczynne.

Rzeszów

Wiemy kto zajmie się remontem kładki nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz na realizację zamówienia zarezerwował prawie 129 tys. zł.

Reklama