Rzeszów - Niedziela, 05.07.2026
Reklama

Pożar mieszkania przy ul. Twardowskiego. Dwie osoby w szpitalu, ogień prawdopodobnie od hulajnogi

Dodano: 03.07.2026 r. / Redakcja

Pożar mieszkania w bloku na ul. Twardowskiego w Rzeszowie (3.07.2026) - fot. ViC / RESinet.pl
Pożar mieszkania w bloku na ul. Twardowskiego w Rzeszowie (3.07.2026) - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego dziś rano przy ul. Jana Twardowskiego w Rzeszowie. Dwie osoby przebywające w mieszkaniu trafiły do szpitala, jednak ich obrażenia nie są poważne. Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej hulajnoga elektryczna.

Informację o zdarzeniu dyżurny otrzymał około godz. 6.15. Jeszcze przed przybyciem służb mieszkańcy budynku samodzielnie opuścili obiekt — z wyjątkiem dwóch osób, które ewakuowały się na balkon. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp OSP Rzeszów-Słocina.

Po przybyciu strażaków ogniem objęty był przedpokój mieszkania na drugim piętrze. Dwie osoby przebywające na balkonie ewakuowano przy użyciu drabiny i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowanych — 45-letnią kobietę i jej 15-letniego syna — przewieziono do szpitala na obserwację.

Według wstępnych ustaleń pożar najprawdopodobniej rozpoczął się od hulajnogi elektrycznej. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień szybko opanowano i nie dopuszczono do jego rozprzestrzenienia się na pozostałą część budynku.

Dokładną przyczynę pożaru ustalą odpowiednie służby — policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, przeprowadzą oględziny i zabezpieczą ślady.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

60 nowych autobusów przyjedzie do Rzeszowa. Wykonaniem zamówienia zajmie się Autosan

RZESZÓW. Pierwsze autobusy przyjadą do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 r.

Rzeszów

Policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za atak ostrym narzędziem na ul. Jagiellońskiej

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i WSIiZ zajmą się wdrażaniem systemów teleinformatycznych i e-usług

RZESZÓW. Porozumienie określa warunki współpracy pomiędzy stronami  w zakresie  wdrażania systemów teleinformatycznych i e-usług.

Rzeszów

Nocny wypadek na ul. Dąbrowskiego. Trzy osoby ranne, sprawca uciekł

Stan jednej z poszkodowanych osób jest poważny.

Rzeszów

18-latek sprzedawał rzeczy, których nie miał. Od 35 osób wyłudził łącznie 33 tys. zł

RZESZÓW.  Za popełnienie zarzucanego czynu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Reklama