Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” pracowników Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie przyłącza się do działań podejmowanych przez NSZZ „Solidarność”, których celem jest zwrócenie uwagi na niskie zarobki administracji rządowej.

Z racji iż członkowie korpusu służby cywilne strajkować nie mogą, to pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w ramach protestu od 15 do 18 stycznia noszą żółte wstążki i informują jednocześnie, że protest nie wpłynie negatywnie na pracę urzędu, i obsługę klientów. Wstążki mają być formą wyrażenia niezadowolenia z wysokości płac.

„Obecny poziom płac, w tym pracownikom z długoletnim stażem, nie pozwala na godne życie i utrzymanie rodziny, a w przyszłości na godne emerytury. Pensja zasadnicza ponad połowy pracowników naszego urzędu nie przekracza 1900 zł netto” – czytamy w piśmie Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” pracowników UW w Rzeszowie, podpisanym przez przewodniczącego Łukasza Rzepkę.
Reklama
Żółte wstążki znajdą się również na ramionach pracowników Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w delegaturze tarnobrzeskiej, przemyskiej oraz krośnieńskiej. Warto wspomnieć, że zdaniem Komisji Zakładowej „Solidarność” zwiększenie wynagrodzenia części urzędników czy funkcjonariuszy odbywa się kosztem pozostałych.

„Wynagrodzenie innych grup zawodowych, w szczególności funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, więziennictwa, Krajowej Administracji Skarbowej, celników, pielęgniarek i położnych oraz lekarzy rezydentów, będących jak my pracownikami jednostek finansów publicznych, w 2019 r. realnie wzrosną. Jest to w dużej mierze efekt akcji protestacyjnych i strajków” – czytamy dalej w piśmie.

Pełna treść oświadczenia dostępna jest TUTAJ.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Rzeszów

Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę konkurs elegancji na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać w godz. 14:00 - 16:00.

Rzeszów

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

RZESZÓW. Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

Rzeszów

Rusza sprzedaż bezpłatnych biletów MPK dla uczniów

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia br. rozpoczyna się zapisywanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów na kolejny rok szkolny.

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w Plazie

RZESZÓW. Krew będzie można oddać w najbliższą sobotę 5 sierpnia 2023 r. w specjalnym Krwiobusie RCKiK ustawionym przed wejściem do Plazy.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury poszukuje instruktorów zajęć

RZESZÓW. Placówka poszukuje ludzi z pasją i pozytywną energią, lubiących pracę z dziećmi i młodzieżą czy też dorosłymi i seniorami.

Rzeszów

Impreza naukowo-motoryzacyjna w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce zmieni się w arenę wielbicieli motoryzacji i paliw przyszłości.

Reklama