Rzeszów - Poniedziałek, 10.11.2025
Reklama

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe

Dodano: 21.02.2023 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Wiosną br. ma zostać wybrana firma, która opracuje dokumentację projektową na przebudowę skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe. Przetarg został już ogłoszony.  Dokumentacja ma być gotowa w pierwszej połowie 2024 roku.

Z wnioskiem o przebudowę tego skrzyżowania, zwrócili się do Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, jego mieszkańcy i rada osiedla. Przebudowa ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu w tym rejonie.
Przebudowa objąć ma odcinki dróg o łącznej długości ok. 560 metrów:

- 300 m al. Witosa
- ok. 60 m ul. Solarza
- ok. 100 m ul.  Rataja
- ok. 100 m ul.  Lewakowskiego

W ramach inwestycji na al. Witosa (przy skrzyżowaniu z ul. Solarza) mają zostać wybudowane pasy włączenia i wyłączenia, przebudowane będą wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza. Ponadto zaprojektowana ma być także budowa i przebudowa chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych oraz doświetlenie przejść dla pieszych.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Warsztaty z obsługi tabletów dla osób po 50-tce

RZESZÓW. Na dwudniowych warsztatach uczestnicy poznają użyteczność urządzenia z zainstalowanym Androidem 6.0 w życiu codziennym...

Rzeszów

Game Over Cycles otwiera sezon motocyklowy. W sobotę Motobazar i dni otwarte salonów

RZESZÓW. Zorganizowany po raz pierwszy Motobazar GOC to impreza otwarta i darmowa zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

Rzeszów

Pijany 17-latek, bez prawa jazdy, pędził 127 km/h przez ul. Witosa. Wiózł pijanego ojca

RZESZÓW. Wcześniej, na stacji benzynowej w Stobiernej zatankował paliwo i uciekł.

Rzeszów

Rozbudowa S19 Sokołów Młp. Północ - Jasionka. Wybrano wykonawcę dokumentacji

RZESZÓW. Blisko 3 mln zł będzie kosztować opracowanie dokumentacji na rozbudowę drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Sokołów Młp. Północ – węzeł Jasionka. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mosty Katowice.

Rzeszów

16 kwietnia zamkną ulicę Herbową

RZESZÓW. We wtorek, 16 kwietnia 2019 r. od godz. 8:00 do godz. 20:00 nieczynna będzie ulica Herbowa. Zamknięcie nastąpi w rejonie skrzyżowania ww. ulicy z ul. Tarnopolską.

Rzeszów

Zmiany w systemie zbiórki elektrośmieci w Rzeszowie [HARMONOGRAM 2019]

RZESZÓW. W dotychczasowym systemie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nastąpiły zmiany. Sprawdźcie harmonogram zbiórek na 2019 rok.

Reklama