Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Przebudowa ul. Matysowskiej zakończona

Dodano: 02.12.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. - Ta inwestycja nie była łatwa. Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie. Ale rzeszowska firma – Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów świetnie sobie z tym zadaniem poradziła - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

W czwartek oficjalnie oddano do użytku przebudowaną ulicę Matysowską na osiedlu Matysówka. - Konieczność przebudowy tej drogi była zgłaszana przez mieszkańców Matysówki już od pierwszych rozmów, które prowadziliśmy w sprawie przyłączenia tej miejscowości do Rzeszowa. Zwracano uwagę na brak chodnika, na to, że sama droga jest wąska i wymaga poszerzenia. Udało się te postulaty zrealizować– mówił prezydent Rzeszowa podczas czwartkowej uroczystości oddania do użytku przebudowanej drogi.
Jak podkreślał Prezydent, inwestycja nie należała do najłatwiejszych, ze względu na pagórkowate ukształtowanie terenu na osiedlu Matysówka. Wyzwanie podjęła firma Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie, która przebudowała odcinek o długości ponad 2,3 km.
Reklama
Konrad Fijołek przypomniał przy okazji o kolejnych, trwających inwestycjach drogowych, które mają usprawnić komunikację w mieście. Chodzi o rozbudowę ul. Warszawskiej, budowę drogi na os. Przybyszówka i rozbudowę dróg przy dworcu kolejowym.

Rozbudowa ul. Matysowskiej była realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Rozbudową objęty został odcinek tej ulicy o długości 2,35 km – od skrzyżowania z ul. Wichrową do ul. Pienińskiej. Drogę poszerzono do sześciu metrów. Wybudowano również chodnik, który w miejscach o dużym nachyleniu jest wyposażony w balustrady. Na długości ponad 280 metrów wykonano konstrukcje oporowe zabezpieczające skarpy.

W ramach inwestycji powstało również energooszczędne oświetlenie - zamontowano 73 słupy oświetleniowe z oprawami typu LED. Wybudowana została także kanalizacja deszczowa, przebudowano gazociągi i wodociągi.

Koszt rozbudowy ul. Matysowskiej to prawie 11 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Game Over Cycles otwiera nowy sezon. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom, firma Game Over Cycles już w najbliższy weekend rozpoczyna nowy sezon. Z tej okazji przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie odbędą się dni otwarte salonów Harley-Davidson oraz...

Rzeszów

8 firm zainteresowanych budową drogi od ul. Warszawskiej do strefy „Dworzysko”

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku realizacji potężnej inwestycji drogowej w północnej części Rzeszowa. Otwarto koperty w przetargu na wybór wykonawcy drogi od ul. Warszawskiej do terenów inwestycyjnych strefy „Dworzysko”.

Rzeszów

Wielka feta na Rynku z Mistrzyniami Polski KS DevelopRes Rzeszów

RZESZÓW. Radość, złote konfetti, przejazd siatkarek po mieście specjalnym, odkrytym autobusem – tak w skrócie będzie wyglądać wielkie świętowanie pierwszego mistrzostwa Polski zdobytego przez drużynę KS DevelopRes Rzeszów.

Rzeszów

Od 1 maja zmiany w rozkładzie jazdy kilku autobusów MPK

RZESZÓW. Jak poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 maja 2025 r. na pięciu liniach komunikacji miejskiej nastąpią zmiany w rozkładach jazdy.

Rzeszów

Utrudnienia na A4 w rejonie zjazdu z S19. Przewrócona betoniarka blokuje drogę

RZESZÓW. „Na łącznicy zjazdowej z S19 na A4 doszło do wywrócenia się pojazdu ciężarowego betoniarki” – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Rzeszów

Regionalne produkty w Parku Papieskim. Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Już po raz drugi w tym roku mieszkańcy Rzeszowa będą mieli okazję zaopatrzyć się w regionalne produkty od lokalnych producentów. Na stoiskach dostępne będą sery, regionalne chleby i wędliny, miody, świeże...

Rzeszów

Mężczyzna przygnieciony przez traktor. Interweniował śmigłowiec LPR

PODKARPACIE. Podczas prac polowych, 54-letni mężczyzna został przygnieciony przez traktor. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Rzeszów

Poranna kolizja czterech samochodów na ul. Witosa w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano na ul. Witosa w Rzeszowie zderzyły się cztery samochody osobowe. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Reklama