Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Przebudowa ul. Warszawskiej. W piątek rusza układanie nawierzchni, możliwe utrudnienia

Dodano: 29.09.2023 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczyna układanie nawierzchni na zachodniej części przebudowywanej obecnie ul. Warszawskiej a także na odcinkach ulic Myśliwskiej i Łowieckiej. W związku z pracami do 5 października mogą występować utrudnienia w ruchu.
 
Przebudowa ul. Warszawskiej to jedna z największych inwestycji drogowych trwających obecnie Rzeszowie. Jej zakres obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Częścią inwestycji jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Zadanie obejmuje również budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej.
 
Reklama
W piątek, 29 września, wykonawca przebudowy – firma Strabag rozpocznie układanie nawierzchni na zachodniej jezdni ul. Warszawskiej a także na ulicach Myśliwskiej i ul. Łowieckiej oraz na skrzyżowaniu Warszawskiej i Myśliwskiej. - W związku z tymi pracami mogą występować większe utrudnienia w ruchu, za które przepraszamy. Kierowców prosimy o wyrozumiałość – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
 
Prace przy układaniu nawierzchni potrwają do 5 października.
 
Rozbudowa rzeszowskiego odcinka ul. Warszawskiej oraz jego kontynuacji już poza granicami miasta pozwoli na komfortowy dojazd do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ.
 
Koszt inwestycji to 33,5 mln zł. Projekt jest współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Prace budowlane mają zakończyć się pod koniec tego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek w Głogowie Małopolskim. Zderzyły się 4 pojazdy, 3 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia się czterech pojazdów, w tym ciężarówki i samochodu dostawczego. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Służby pracowały na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych.

Rzeszów

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. Będzie objazd

RZESZÓW. Od piątku do soboty całkowicie zamknięty będzie fragment ulicy Krzyżanowskiego w rejonie skrzyżowania z al. Armii Krajowej. Wyznaczony zostanie objazd.

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy rzeszowskimi autobusami – ważne udogodnienie

RZESZÓW. Za pomocą Rzeszowskiej Karty Mieszkańca w aplikacji Rzeszów To MY 2.0 można aktywować bezpłatne przejazdy dla uczniów. Wystarczy wybrać nowy pakiet "Bezpłatne Przejazdy dla Ucznia" i wykonać kilka akcji, które wyświetlą...

Rzeszów

Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Matysowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Matysowskiej wybudowano ok. 300 metrów chodnika, kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Droga została poszerzona do 7 m.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Reklama