Przy al. Sikorskiego powstaje kolejny ogród kieszonkowy
Dodano: 14.06.2022 r.
fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. 62 drzewa posadzono już w nowym ogrodzie kieszonkowym, który powstaje przy al. Sikorskiego na terenie o powierzchni 30 arów. Wykonawca utwardza teren, trwają także prace przy kształtowaniu tzw. suchej rzeki. Ogród ma być gotowy latem tego roku.
W ogrodzie znajdą się wielobarwne rabaty, na których posadzone zostaną takie gatunki roślin jak np. miskanty, hortensje, rdesty, szałwie, jeżówki. W sumie będzie tam blisko 1550 roślin, w tym blisko 70 drzew. Oprócz 62 grabów, które już zostały tam posadzone, w ogrodzie pojawią się także klony.
Zamontowane zostaną także: ławko-leżanka o nietypowy kształcie, a także leżaki i ławki oraz huśtawki wahadłowe, karuzela, zestaw linowy. Na prośbę mieszkających w sąsiedztwie parku rzeszowian, powstanie kosz do koszykówki. Będą także stojaki na rowery. Wzdłuż istniejącego rowu melioracyjnego powstanie tzw. sucha rzeka.
Ogród przy al. Sikorskiego ma być gotowy latem tego roku.
RZESZÓW. Latem tego roku gotowy będzie kolejny ogród kieszonkowy w Rzeszowie. Powstanie na osiedlu Baranówka. Znajdą się w nim m.in. hamaki, leżaki, ławki oraz dużo zieleni.
RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2022 r. każdy mieszkaniec Rzeszowa, który rozlicza się z podatków w naszym mieście, może zgłosić się do udziału w loterii podatkowej „Rzeszów to My”. Do wygrania będzie samochód...
RZESZÓW. W niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Do udziału w imprezie zgłosiło się już blisko tysiąc osób. Zapisy cały czas trwają.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz