Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

Radni PiS wnioskują o rozbudowę sześciu skrzyżowań

Dodano: 23.01.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na najbliższą sesję Rady Miasta, radni Prawa i Sprawiedliwości przygotowali projekt uchwały, mówiący o przebudowie sześciu skrzyżowań: „to krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście”.

Już w najbliższy wtorek odbędzie się VI sesja Rady Miasta Rzeszowa. Jednym z punktów obrad jest projekt uchwały dotyczący rozbudowy kilku skrzyżowań, wniesiony przez klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Wg. projektu, radni „ustalają kierunki działania dla prezydenta Rzeszowa”, które polegają na rozbudowie sześciu skrzyżowań w mieście. Projekt uchwały uwzględnia prace jakie należy wykonać na każdym z nich. Chodzi o:
 
  1. wykonanie pasa do skrętu w prawo na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z al. Sikorskiego wraz z dodatkowym pasem włączenia się do ruchu na al. Sikorskiego,
  2. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na ul. Armii Krajowej z pasa do skrętu w prawo od al. Sikorskiego,
  3. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na ul. Batalionów Chłopskich z pasa do skrętu w prawo od ul. Staroniwskiej,
  4. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na al. Witosa z pasa do skrętu w prawo od ul. Krakowskiej,
  5. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na ul. Armii krajowej z pasa do skrętu w prawo od ul. Paderewskiego,
  6. wykonanie dodatkowego pasa włączenia się do ruchu na ul. Warszawskiej z pasa do skrętu w prawo od ul. Staromiejskiej.
 
„Rozbudowa istniejących skrzyżowań według niniejszej uchwały to krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście. Wskazane działania powinny mieć korzystny wpływ na poprawę płynności poruszania się w niektórych rejonach miasta” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.
Reklama
O tym, czym pomysł PiS zostanie zaakceptowany przez pozostałych radnych dowiemy się 29 stycznia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Umowa z wykonawca ma być podpisana w tym miesiącu. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

RZESZÓW. Od czwartku (7.07) mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje pomysły do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Nabór potrwa do 22 lipca 2022 r.

Rzeszów

Kolejne elementy terenów rekreacyjnych na os. Krakowska Południe. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa

RZESZÓW. Ścianka wspinaczkowa o wysokości do trzech metrów, place zabaw – takie elementy złożą się na ostatni etap tworzenia terenów rekreacyjnych na osiedlu Krakowska Południe w Rzeszowie. 

Rzeszów

Więcej miejsc wypoczynkowych dla pieszych w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kolejne parklety – czyli miejsca służące odpoczynkowi złożone z ławek oraz zieleni pojawią się w centrum Rzeszowa.

Reklama