Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Ratusz jest zainteresowany autobusami napędzanymi wodorem

Dodano: 30.09.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Władze miasta wybierają się w podróż do Londynu. Jednym z celów wizyty mają być rozmowy na temat napędu wodorowego.

Po monorailu i autonomicznych pojazdach, które miałyby kursować pomiędzy Dworcem PKP i Dworcem Lokalnym, władze miasta mają kolejne pomysły na innowacje: „Najbliższy wyjazd będzie do Londynu, m.in. będziemy chcieli oglądać tam autobusy napędzane wodorem” – wyjaśniał Tadeusz Ferenc, prezydent miasta Rzeszowa, podczas poniedziałkowego spotkania z dyrektorami instytucji miejskich.

Jak wiadomo, po każdej takiej wizycie możemy spodziewać się deklaracji prezydenta, że w przyszłości ratusz może dążyć do wprowadzenia takiego rozwiązania w stolicy województwa podkarpackiego.

Przypomnijmy, że serwis należący do grupy Euronews zaliczył Rzeszów jak i Londyn do grona czterech europejskich liderów w dziedzinie ekologicznego transportu. Stolice innowacji wyróżniono za przystanki solarne, natomiast Londyn za projekt wprowadzenia do 2020 roku piętrowych autobusów napędzanych wodorem. Być może fakt przyznania wyróżnienia stanowił dla władz miasta Rzeszowa pretekst do podjęcia rozmów w temacie komunikacji.
Reklama
Sprawa napędu wodorowego została również poruszona podczas ubiegłorocznego Kongresu 590, gdzie spółka H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych przystąpiła do porozumienia PKP Cargo S.A. i Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) w sprawie budowy lokomotywy wodorowej.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przebudowa Stadionu Miejskiego. Stary jupiter zostanie na pamiątkę

RZESZÓW. Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie. W ramach inwestycji, obiekt zyska m.in. nowe oświetlenie. 

Rzeszów

Miasto organizuje transport na szczepienie przeciwko Covid-19

RZESZÓW. Z transportu mogą skorzystac osoby  niepełnosprawne oraz seniorzy.

Rzeszów

Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest w Rzeszowie. Nabór rusza 1 lutego

RZESZÓW. 1 lutego 2021 r. rusza nabór wniosków o dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Rzeszowa. Wnioski będą przyjmowane do 26 lutego br.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce podsumowało miniony rok

JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 230 tys. pasażerów. W porównaniu z rekordowym, 2019 rokiem jest to spadek o 70 procent.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zakażony koronawirusem. Trafił do szpitala

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przebywa w Szpitalu Miejskim. U Prezydenta potwierdzono koronawirusa. Na dzień dzisiejszy jego stan jest dobry.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa strefa relaksu na Politechnice Rzeszowskiej [Wizualizacje]

RZESZÓW. Studenci Politechniki Rzeszowskiej zyskają kolejną strefę relaksu. Powstanie ona na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury. Będzie to już trzecia taka przestrzeń na uczelni.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł "Świetlnej Stolicy Polski". Rusza drugi etap plebiscytu

RZESZÓW. Rzeszów zakwalifikował się do rundy finałowej plebiscytu „Świeć się z Energą” i będzie walczył o tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Głosowanie potrwa do 25 stycznia 2021 r.

Rzeszów

Włamywali się i okradali samochody przy ul. Dąbrowskiego. Usłyszeli zarzuty

RZESZÓW. Dwaj 26-latkowie zostali zatrzymani przez Policję w związku z podejrzeniem dokonania włamań do samochodów i kradzieży. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Reklama