Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Rekordowy maj w Jasionce. Prawie 100 tys. pasażerów

Dodano: /

fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Maciej Terpiński / port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. W ostatnim czasie port lotniczy Rzeszów-Jasionka przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Nowy padł w maju. W poprzednim miesiącu podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 96 tysięcy pasażerów. Jest to wynik aż o 19 procent lepszy od dotychczas najlepszego piątego miesiąca w historii.

W maju najwięcej osób (30 tys.) skorzystało z oferty Ryanaira oraz czarterów odlatujących do Turcji, Egiptu i Grecji. LOT-em poleciało 19,5 tys. pasażerów, Lufthansą - prawie 8 tys., a Wizzairem - 3,7 tys. Wśród najchętniej wybieranych kierunków znalazły się: Warszawa, Londyn, Monachium i Rzym, a w czarterach - Antalia, Sharm el-Sheikh, Heraklion i Hurghada.

W czerwcu uruchomiono kolejne połączenia z podrzeszowskiego lotniska, m.in. do Gdańska, Tirany (Albania), Burgas (Bułgaria), Podgoricy (Czarnogóra). Lada dzień (od 26 czerwca) ruszają loty na Majorkę (Hiszpania), która jest trzecią tegoroczną nowością.

Reklama

Od początku 2024 roku z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka skorzystało już ponad 366 tys. osób.

– Dziękuję naszym pasażerom za zaufanie i wybór oferty z siatki połączeń dostępnej na naszym lotnisku. Warto zauważyć, że oprócz lotów czarterowych, sprawdzają się też „letnie” kierunki regularne, jak Alicante czy Zadar, a Lufthansa - po uruchomieniu drugiego połączenia dziennie do Monachium - notuje świetne wyniki w Jasionce. To fantastyczny prognostyk na dalszą część sezonu urlopowego, gdy dojdą oczekiwane czartery na Majorkę oraz do Tunezji czy Czarnogóry – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Orkan „Sabina” powieje z prędkością 120 km/h. Ostrzeżenie 3. i 2. stopnia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Orkan, nazwany przez Niemców „Sabina”, powieje na Podkarpaciu z prędkością sięgająca nawet 120 km/h.

Rzeszów

52 studzienki kanalizacji deszczowej do wymiany. Zastąpią je włazy samopoziomujące

RZESZÓW. Ruszył przetarg dotyczący wymiany tradycyjnych studzienek na włazy samopoziomujące. 

Rzeszów

Uchwała krajobrazowa w Rzeszowie jeszcze w tym roku? Urzędnicy miejscy mają taki plan

RZESZÓW. Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa rozpoczęło prace nad wprowadzeniem tzw. uchwały krajobrazowej, ograniczającej chaos reklamowy na terenie miasta. Projekt uchwały ma być przyjęty jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Niebawem rozpocznie się rekrutacja do szkół i przedszkoli miejskich [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. Miasto przygotowało harmonogram postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i szkół podstawowych.

Rzeszów

Żona zleciła zabójstwo swojego męża. Sprawą zajmuje się CBŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Powodem takiego zachowania miał być wieloletni konflikt rodzinny.

Rzeszów

Wypadek na A4. Zablokowany pas ruchu w kierunku Krakowa

RZESZÓW. Na odcinku autostrady A4 pomiędzy Rzeszowem i Sędziszowem Młp. doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 

Rzeszów

Jedna ze świątecznych iluminacji ma szansę zostać w mieście na dłużej

RZESZÓW.  Miasto negocjuje z formą Multidekor wykup napisu.

Reklama