Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Remont na rzeszowskim Rynku. Część ogródków rozpocznie sezon nieco później

Dodano: /

RZESZÓW. Ze względu na konieczność remontu instalacji pod płytą rzeszowskiego Rynku, jego fragment w północnej części został ogrodzony. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie kwietnia. W związku z tym, część ogródków gastronomicznych rozpocznie sezon letni nieco później.

W centrum rzeszowskiej starówki rozpoczęły się prace remontowe. Roboty prowadzone na wniosek Wydziału Inwestycji UM Rzeszowa, polegają na uszczelnianiu instalacji biegnących pod płytą Rynku, a ich celem jest uniknięcie przecieków do trasy podziemnej.

Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu firma OBO Polska, odpowiedzialna m.in. za remont ul. Grunwaldzkiej oraz przebudowę chodnika przy ul. Matejki i Słowackiego. Prace obejmują obszar o powierzchni ponad 500 m2. Zgodnie z planem, mają zakończyć się w drugiej połowie kwietnia.

Kilka ogródków gastronomicznych rozpocznie sezon nieco później

Reklama

Na 1 kwietnia zapowiedziano rozpoczęcie sezonu ogródkowego na rzeszowskim Rynku. W związku z pracami remontowymi, część restauratorów będzie musiała wstrzymać się z otwarciem ogródka. Dotyczy to miejsc oznaczonych numerami od 21 do 31. To przestrzenie wynajęte m.in. przez Stary Browar Rzeszowski, restaurację ZEST, Kebab’s House, pub Świt czy restaurację Radość.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie te lokale będą musiały czekać na zakończenie remontu, aby zaprosić klientów do swoich ogródków. - Wykonawca w miarę postępu prac, będzie przesuwał ogrodzenie, aby zwalniać miejsce pod ogródki – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Jak informuje przedstawiciel ratusza, prace nie mogły rozpocząć się wcześniej, ze względu na okres zimowy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W Rzeszowie zawyją syreny alarmowe

RZESZÓW. Zgodnie z decyzja Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka, we wtorek, 1 sierpnia br. o godzinie 17:00 w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w Rzeszowie zostaną włączone syreny alarmowe.

Rzeszów

Trwają prace wykończeniowe na budowie hali sportowej przy ZS nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny budynek powstaje w rejonie ulicy Towarnickiego, na działce między Zespołem Szkół nr 1 a urzędem marszałkowskim. Hala za 16,5 mln zł będzie gotowa jesienią.

Rzeszów

10 ukraińskich miast wspiera Rzeszów w drodze do Europejskiej Stolicy Kultury

RZESZÓW. Rzeszów ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Kandydaturę stolicy podkarpacia wspiera już 10 miast ukraińskich, w tym sześć miast partnerskich.

Rzeszów

Festiwal wina w Rzeszowie. Kilkanaście winnic, ponad 80 win do degustacji

RZESZÓW. Carpathian Wine Fest rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 w fosie Zamku Lubomirskich i potrwa do niedzieli do godziny 20:00. 

Rzeszów

Wypadek 14-latków na hulajnodze elektrycznej. Jeden z nich trafił do szpitala

RZESZÓW. Dwaj 14-latkowie jechali hulajnoga elektryczną. Na progu zwalniającym jednoślad przewrócił się, a obaj nastolatkowie na jezdnię. Kierujący doznał niegroźnych obrażeń, natomiast jego „pasażer” trafił do szpitala

Rzeszów

Trwa budowa drogi łączącej ul. Bł. Karoliny z drogą KDL na osiedlu Słoneczny Stok

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 6,3 mln zł ma być gotowa do końca tego roku.

Rzeszów

Zdjęcia do filmu „Rage of Stars”. Od czwartku do soboty zamknięta ul. Dworaka. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Ekipa filmowa będzie pracować na planie w dniach 27 lipca br. od godz. 17:00 do 28 lipca br. do godz. 5:00 oraz 28 lipca br. od godz. 17:00 do 29 lipca br....

Rzeszów

Gigantyczny pomnik na ul. Krakowskiej już stoi

RZESZÓW. 20 metrowy monument ma upamiętnić zmarłego w 2008 roku prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artystę, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Reklama