Rzeszów - Czwartek, 04.06.2026
Reklama

„Rewolucja” w rzeszowskiej komunikacji miejskiej wstrzymana

Dodano: 30.05.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Zapowiadane na 1 lipca br. duże zmiany w siatce połączeń rzeszowskiej komunikacji miejskiej, nie wejdą w życie w tym terminie. Miasto zdecydowało o przeprowadzeniu kolejnego etapu konsultacji i analiz.

Jak przekazują urzędnicy, w ostatnich miesiącach do miasta napłynęło wiele uwag, opinii i propozycji dotyczących nowego przebiegu tras autobusowych. Pasażerowie zwracali uwagę między innymi na ważne dla nich połączenia, częstotliwość kursów oraz bezpośrednie dojazdy między osiedlami.

Skala zaangażowania mieszkańców pokazała, że projekt wymaga jeszcze uzupełnień i dodatkowych ustaleń, w związku z tym zdecydowano o przesunięciu terminu uruchomienia nowej siatki połączeń.

Miasto zapowiada, że w najbliższych miesiącach będzie kontynuować dialog z mieszkańcami, radami osiedli i organizacjami społecznymi, aby stworzyć taką siatkę połączeń, która możliwie najpełniej odpowie na codzienne potrzeby rzeszowian. Nowy termin wprowadzenia zmian nie został na razie podany.

Na oficjalnych profilach miasta i Zarządu Transportu Miejskiego w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie w tej sprawie.

Przez ostatnie miesiące dostaliśmy od Was bardzo dużo uwag, opinii i propozycji dotyczących nowych tras autobusów. Pisaliście o połączeniach, które są dla Was ważne, częstotliwości kursów czy bezpośrednich dojazdach między osiedlami.

Dziękujemy za tak duże zaangażowanie. Pokazało ono, że projekt wymaga jeszcze dopracowania i dalszych ustaleń. Dlatego zdecydowaliśmy o przesunięciu terminu wprowadzenia nowej siatki połączeń.

❗Najważniejszy jest głos mieszkańców. Komunikacja miejska ma służyć Rzeszowiankom i Rzeszowianom każdego dnia, dlatego chcemy poświęcić więcej czasu na rozmowy i wypracowanie jak najlepszych rozwiązań. W najbliższych miesiącach będziemy kontynuować dialog z mieszkańcami, radami osiedli i organizacjami społecznymi.

Naszym celem jest stworzenie takiej komunikacji miejskiej, która będzie jak najlepiej odpowiadała na potrzeby Rzeszowian.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Atrakcje na wakacje" w Rzeszowie. Aż 350 wydarzeń w sezonie letnim

RZESZÓW. Poznaliśmy szczegóły wakacyjnej oferty wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych w Rzeszowie w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”. W tym roku przygotowano aż 350 propozycji dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Zderzenie czterech samochodów w centrum Rzeszowa. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Sprawczyni wypadku była pijana, miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Ruszył przetarg na opracowanie PFU

RZESZÓW. Otwarcie ofert zostało zaplanowane na 17 lipca. Latem tego roku wykonawca ma zostać wybrany.

Rzeszów

ZTM wymienia biletomaty w 20 autobusach

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie rozpoczął wymianę czytników w kilkudziesięciu biletomatach znajdujących się w autobusach.

Rzeszów

Miasto przyznało stypendia najzdolniejszym młodym artystom

RZESZÓW. 48 młodych artystów otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Rzeszowa w zakresie twórczości artystycznej. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Teatrze Maska.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W czwartek, 22 czerwca 2023 r., odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami osiedli Pobitno, Załęże i Wilkowyja.

Rzeszów

Sacheon nowym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Od piątku (16 czerwca) Rzeszów ma nowe miasto partnerskie - Sacheon z Korei Południowej. Podpisaniu umowy partnerskiej towarzyszyła konferencja dla przedsiębiorców „Doing Business with South Korea”.

Rzeszów

Zakończono przebudowę przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Od piątku (16.06) od godz. 18:00 kierowcy będą mogli już korzystać z przebudowanego przejazdu przez tory na ul. Myśliwskiej w Rzeszowie. Inwestycję udało się zakończyć szybciej niż pierwotnie zakładano.

Reklama