Rzeszów - Piątek, 05.06.2026
Reklama

„Rewolucja” w rzeszowskiej komunikacji miejskiej wstrzymana

Dodano: 30.05.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Zapowiadane na 1 lipca br. duże zmiany w siatce połączeń rzeszowskiej komunikacji miejskiej, nie wejdą w życie w tym terminie. Miasto zdecydowało o przeprowadzeniu kolejnego etapu konsultacji i analiz.

Jak przekazują urzędnicy, w ostatnich miesiącach do miasta napłynęło wiele uwag, opinii i propozycji dotyczących nowego przebiegu tras autobusowych. Pasażerowie zwracali uwagę między innymi na ważne dla nich połączenia, częstotliwość kursów oraz bezpośrednie dojazdy między osiedlami.

Skala zaangażowania mieszkańców pokazała, że projekt wymaga jeszcze uzupełnień i dodatkowych ustaleń, w związku z tym zdecydowano o przesunięciu terminu uruchomienia nowej siatki połączeń.

Miasto zapowiada, że w najbliższych miesiącach będzie kontynuować dialog z mieszkańcami, radami osiedli i organizacjami społecznymi, aby stworzyć taką siatkę połączeń, która możliwie najpełniej odpowie na codzienne potrzeby rzeszowian. Nowy termin wprowadzenia zmian nie został na razie podany.

Na oficjalnych profilach miasta i Zarządu Transportu Miejskiego w mediach społecznościowych pojawiło się oświadczenie w tej sprawie.

Przez ostatnie miesiące dostaliśmy od Was bardzo dużo uwag, opinii i propozycji dotyczących nowych tras autobusów. Pisaliście o połączeniach, które są dla Was ważne, częstotliwości kursów czy bezpośrednich dojazdach między osiedlami.

Dziękujemy za tak duże zaangażowanie. Pokazało ono, że projekt wymaga jeszcze dopracowania i dalszych ustaleń. Dlatego zdecydowaliśmy o przesunięciu terminu wprowadzenia nowej siatki połączeń.

❗Najważniejszy jest głos mieszkańców. Komunikacja miejska ma służyć Rzeszowiankom i Rzeszowianom każdego dnia, dlatego chcemy poświęcić więcej czasu na rozmowy i wypracowanie jak najlepszych rozwiązań. W najbliższych miesiącach będziemy kontynuować dialog z mieszkańcami, radami osiedli i organizacjami społecznymi.

Naszym celem jest stworzenie takiej komunikacji miejskiej, która będzie jak najlepiej odpowiadała na potrzeby Rzeszowian.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tour de Pologne. W środę utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z metą trzeciego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne w Rzeszowie, w dniu 11 sierpnia, wystąpią utrudnienia w ruchu. Część ulic zostanie zamknięta. Kilkadziesiąt linii MPK pojedzie objazdami.

Rzeszów

W niedzielę przed Urzędem Wojewódzkim stanie mobilny punkt szczepień

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 8 sierpnia, przy ul. Grunwaldzkiej 15, przed siedzibą Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, po raz kolejny stanie mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Rzeszów

Interaktywna ciężarówka pełna słodkości odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę do stolicy Podkarpacia przyjedzie Wawel Truck. Interaktywna ciężarówka pełna słodkości zaparkuje przy al. Cieplińskiego podczas Rajdu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

30. Rajd Rzeszowski: Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. Część rzeszowskich ulic oraz odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego do przebudowy

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Inwestycja ma być dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawi się ponad 400 nowych defibrylatorów AED. Ruszyła akcja #dajemyserce

RZESZÓW. Powstanie również aplikacja na telefon lokalizująca ich położenie.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi w CH Plaza

RZESZÓW. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym. 

Rzeszów

Trwa budowa basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. - Jest to jedna z największych inwestycji, które są obecnie prowadzone w Rzeszowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Reklama