Rzeszów - Poniedziałek, 22.09.2025
Reklama

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

Dodano: 24.11.2021 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się szósta edycja międzynarodowych zawodów robotycznych ROBO-motion. Organizatorzy przygotowali m.in. areny do zmagań na torach dla linefollowerów czy walk sumo. To największa tego typu impreza w kraju.

Oprócz standardowych konkurencji pojawi się wiele niespodzianek. Jak zapowiadają organizatorzy, każdy konstruktor, niezależnie od doświadczenia, na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie też konkurencji dla miłośników klocków Lego.

Tegoroczna edycja imprezy powraca z dużym rozmachem. Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w specjalnej konkurencji: SmashBots by RoboLAB. Potężne, zdalnie sterowane roboty staną do walki w specjalnie zaprojektowanej zamkniętej arenie, gotowej wytrzymać potężne uderzenia. Będzie to pierwsza taka konkurencja w Polsce.
Reklama
Organizatorzy wydarzenia to Rzeszowska Grupa IT, czyli Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO oraz Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych, rzeszowski RoboLAB Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Politechnika Rzeszowska, a także podkarpacki oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Zawody zostały objęte patronatem prezydenta Rzeszowa, marszałka województwa podkarpackiego oraz podkarpackiego kuratora oświaty.

Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie wydarzenia: https://robomotion.com.pl oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/rzeszowrobomotion.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sprawdź, ile osób skorzystało z lotniska w Jasionce w ubiegłym roku

RZESZÓW. Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

ZTM zmienia rozkład jazdy jednej linii i uruchamia dodatkowe połączenie

RZESZÓW. Nowe połączenie będzie kursować z Dworca Lokalnego do Krasnego.

Rzeszów

XV Podkarpackie Targi Ślubne już w najbliższy weekend

RZESZÓW. Styczniowe targi ślubne odbędą się od godz. 10 do godz. 18. Udział w imprezie jest płatny – koszt biletu to 20 zł.

Rzeszów

Odnaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. W niedzielę w miejscowości Krasne, w rejonie starorzecza Wisłoka, odnaleziono ciało mężczyzny.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR będzie oddane do użytku w 2021 roku

RZESZÓW. Trwają pracę przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rzeszów

Pijany kierowca zawisł samochodem na torowisku. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Mężczyzna zjechał z drogi i częściowo zawisł na torowisku.

Reklama