Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 12.08.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Inwestycja powstaje w systemie „zaprojektuj – wybuduj”. Realizuje ją firma Texom. Umowę z wykonawcą podpisano w sierpniu 2024 r. Roboty budowlane rozpoczęły się styczniu 2025 r.
W ramach zadania powstanie nowy, trzykondygnacyjny budynek. Znajdzie się w nim m.in. 12 pełnowymiarowych sal lekcyjnych, sala komputerowa, sala językowa, dwie świetlice, biblioteka z czytelnią, pokój nauczycielski oraz pokój wicedyrektora, a także dwa pomieszczenia przeznaczone dla pedagoga i logopedy.

Do tej pory na nowych segmentach A i C zostały wykonane roboty budowlane stanu surowego otwartego oraz na istniejącym segmencie B prace izolacyjne ścian zewnętrznych fundamentowych. Obecnie wykonywane są prace wykończeniowe na segmencie C (prace posadzkowe, zabudowy ścian, tynki) oraz prace modernizacyjne na segmencie B (montaż ślusarki aluminiowej, roboty instalacyjne, prace tynkarskie i malarskie).

Inwestycja będzie gotowa do 31 maja 2026 roku. Jej koszt to blisko 19,6 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przestępczą organizację i zatrzymać wszystkich jej członków.

Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek. 

Rzeszów

Na pasie startowym lotniska w Jasionce odbędzie się wyścig rowerowy

RZESZÓW. Aktualnie trwają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rzeszów

Ruszyła rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Dopiero po drugim przetargu udało się wyłonić zwycięską firmę.

Rzeszów

Centrum Wspinaczkowe FlyWall. Nowy obiekt na sportowej mapie Rzeszowa

RZESZÓW. Już 17 sierpnia oficjalne otwarcie Centrum Wspinaczkowego

Rzeszów

Piknik charytatywny dla schroniska „Kundelek”. Akcja odbędzie się na rzeszowskich Bulwarach

RZESZÓW. Piknik charytatywny rozpocznie się 25 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00 na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Remont wiaduktu na ul. Batorego. Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Ustalono, że w okolicy skrzyżowania ul. Chocimskiej i Żółkiewskiego powstanie tymczasowa pętla autobusowa.

Reklama