Rzeszów - Poniedziałek, 13.04.2026
Reklama

Rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Wybrano projektanta

Dodano: 04.02.2022 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę projektu przebudowy i rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. Do budynku szkoły dobudowana zostanie nowa część, w której znajdą się m.in.  sale dydaktyczne oraz bibliotek. Powstanie też nowa hala sportowa.

Dokumentację projektową inwestycji opracuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa. Jej zadaniem będzie zaprojektowanie rozbudowy obiektu Szkoły Podstawowej nr 21 w Rzeszowie. Polegać ma ona na budowie nowego trzykondygnacyjnego segmentu budynku dydaktycznego, w którym znajdzie się m.in. 10 sal dydaktycznych o powierzchni po ok. 50 m kw. (9 sal przeznaczonych dla edukacji wczesnoszkolnej oraz 1 pracownia komputerowa), dwa pomieszczenia świetlic, biblioteka wraz z czytelnią o łącznej powierzchni ok. 80 m kw. i pokój nauczycielski.
Reklama
Drugim elementem inwestycji ma być budowa pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem sportowym. W sali głównej będą boiska do gier zespołowych, będzie ona wyposażona także w system zasłon, które pozwolą na podzielenie sali na 4 mniejsze, niezależne miejsca do ćwiczeń. W sali będą trybuny dla ok. 100 osób. Ponadto w budynku znajdą się m.in. także pomieszczenie do jazdy na rolkach, sala do gimnastyki korekcyjnej i fitness, pomieszczenie na siłownię, 6 szatni z zapleczem sanitarnym. Trzecim elementem inwestycji będzie rozbudowa stołówki szkolnej, w której znajdzie się miejsce dla około 1000 uczniów.

Koszt dokumentacji to blisko 170 tys. zł. Projekt będzie gotowy późną jesienią tego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niezwykle ambitny początek projektu Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Czy w listopadzie czeka nas kolejna dawka smart wydarzeń?

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów po zaciętym pojedynku przegrywa w meczu inauguracyjnym

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po wyrównanym i zaciętym meczu przegrali w Katowicach z GKS-em 2:3.

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Rzeszów

W Rzeszowie notuje się coraz więcej oszustw na BLIK-a

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci obserwują rosnącą liczbę oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów BLIK.

Rzeszów

Poranne wypadki na ulicach Rzeszowa. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Rzeszów

"Każda inna, wszystkie równe!". W listopadzie pierwszy Kobiecy Kongres na Podkarpaciu

Kobiecy Kongres to platforma spotkań, wymiany doświadczeń i przede wszystkim miejsce do dyskusji na ważne dla kobiet tematy.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Strażowie. Nie żyje 78-letni mężczyzna

Mężczyzna wpadł pod przyczepę ciągnika rolniczego, który go omijał.

Reklama