Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Rozbudowa szpitala MSWiA w Rzeszowie. W planach nowe skrzydło [WIZUALIZACJA]

Dodano: 28.02.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W 2024 roku, w szpitalu MSWiA w Rzeszowie udało się zrealizować sporo inwestycji oraz zakupić nowoczesny sprzęt. Na tym jednak placówka nie zamierza poprzestać. Plany na najbliższą przyszłość są bardzo ambitne.

We wtorek, w szpitalu przy ul. Krakowskiej gościł Wiesław Szczepański, Sekretarz Stanu w MSWiA. Celem wizyty było podsumowanie roku współpracy pomiędzy szpitalem, a Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wiceminister wyliczył, że rzeszowski szpitala otrzymał z resortu ok. 19 mln zł. Połowa tych środków była przeznaczona na inwestycje, a druga połowa na zakup sprzętu.

Pozytywnie na temat współpracy z resortem wypowiedział się prof. Krzysztof Gutkowski, dyrektor szpitala MSWiA w Rzeszowie.

– W mojej ocenie ta współpraca układa się bardzo dobrze. Udało się nam zrealizować wiele bardzo ważnych inwestycji nie tylko dla naszego szpitala, ale także dla całej społeczności Podkarpacia – mówił podczas konferencji prof. Gutkowski.

Wśród zrealizowanych inwestycji, dyrektor wymienił m.in. uruchomienie Gabinetu Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej, otwarcie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, budowę dwupoziomowego parkingu.

Jeśli chodzi o nowy sprzęt, w ubiegłym roku szpital przy ul. Krakowskiej wzbogacił się o m.in. nowoczesny ambulans sanitarny, dwa respiratory oraz ultranowoczesny rezonans magnetyczny wspierany algorytmami sztucznej inteligencji.

Plany rozbudowy szpitala MSWiA w Rzeszowie

Reklama

Wtorkowa konferencja prasowa, była również okazją do przedstawienia planów na rozwój szpitala MSWiA w Rzeszowie. Prof. Gutkowski wspomniał o działaniach zmierzających do pozyskania środków na budowę nowego skrzydła palcówki, które ma powstać naprzeciwko nowego parkingu.

- Planujemy, aby był to budynek 6-kondygnacyjny. Być może, o ile montaż finansowy pozwoli, będziemy chcieli również posadowić pod tym budynkiem schron. W tym skrzydle planujemy uruchomienie działalności dwóch nowych klinik: kardiochirurgii i neurochirurgii – mówił prof. Gutkowski.

Zgodnie z planem przedstawionym wiceministrowi, budowa nowego skrzydła szpitala miałaby się rozpocząć najpóźniej na początku 2026 roku i potrwać trzy lata.

Dyrektor szpitala wspominał również o planach poszerzenia zakresu działalności szpitala MSWiA w Rzeszowie.

- Już od 1 kwietnia zacznie działać samodzielnie Oddział Urazowo-Ortopedyczny, który w tej chwili działa w strukturach Oddziału Chirurgii. Od 1 czerwca uruchomimy kolejny oddział – Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych. Jesteśmy również na etapie finalizowania umów, które pozwolą nie tylko na podniesienie profilu, poziomu działania naszego zakładu i klinik , ale również na rozwój działalności naukowo – badawczej – wymieniał prof. Gutkowski.

W planach jest także podpisanie umowy o współpracy naukowo-badawczej i edukacyjnej z Państwowym Instytutem Medycznym w Warszawie. Na bazie tej współpracy utworzone zostaną kliniki i zakłady kliniczne w Szpitalu MSWiA w Rzeszowie. Ponadto – podpisanie umowy o współpracy naukowo-badawczej z Politechniką Rzeszowską.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz jest zainteresowany autobusami napędzanymi wodorem

RZESZÓW. Władze miasta wybierają się w podróż do Londynu.

Rzeszów

Rośliny kotewki zabezpieczone. Kolejny etap to transport sprzętu do odmulenia rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Trwają przygotowania do transportu sprzętu do odmulania rzeszowskiego zalewu. 

Rzeszów

Na os. Pobitno powstał nowy 18-kondygnacyjny budynek. Znajdzie się w nim 224 mieszkań [FOTO]

RZESZÓW. Na deweloperskiej mapie Rzeszowa pojawił się nowy, gotowy do zamieszkania kompleks budynków zlokalizowanych przy ul. Małopolskiej.

Rzeszów

Wikana Square coraz mocniej zaznacza swoją obecność w krajobrazie miasta [FOTO]

RZESZÓW. Nowe budynki znajdą się na ul. Lenartowicza pomiędzy halą Podpromie i ul. Bulwarową, tuż za budynkiem Szkoły Podstawowej nr 17.

Rzeszów

Rekordowy sezon lotniska w Jasionce. 25 proc. wzrost liczby podróżnych

RZESZÓW. W trakcie tegorocznego sezonu wakacyjnego, największą popularnością cieszyły się loty do Turcji.

Rzeszów

21-latek groził kierowcy rewolwerem, bo ten mrugnął mu światłami

Do zdarzenia doszło 25 września ok. godz. 18.30 na ul. Witosa w Rzeszowie.

Rzeszów

Plany miasta zakładają budowę kolejnego dworca. Znajdzie się przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Dworzec autobusowy przy ul. Kochanowskiego miałby obsługiwać połączenia regionalne. 

Rzeszów

Przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni 36-latek rzucił się pod pociąg

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 9.30 w Rzeszowie w rejonie ul. Warszawskiej, przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Reklama