Rzeszów - Środa, 03.12.2025
Reklama

Rozpoczyna się betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie

Dodano: 18.07.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek rusza betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie. Proces potrwa około 80 godzin i będzie prowadzony w trybie ciągłym przez dwie 40-osobowe brygady. Na plac budowy trafi ponad 4,4 tys. metrów sześciennych betonu.

21 lipca 2025 r. od godziny 9:00 planowane jest rozpoczęcie betonowania jezdni lewej estakady w ramach budowy Wisłokostrady w Rzeszowie .Jej długość wynosi 373 metry.

Wykonawca szacuje że prace potrwają około 80 godzin. Betonowanie będzie prowadzone w sposób ciągły. Roboty będą realizowane przez dwie brygady, z których każda liczy 40 osób. Zespoły będą pracować w trybie po 12 godzin.

Reklama

Beton będzie dostarczany z dwóch wytwórni jednocześnie (trzecia wytwórnia pozostanie w gotowości rezerwowej), przy udziale 30 betonowozów. Początkowo proces będzie odbywał się przy wykorzystaniu 3 pomp (w tym jednej rezerwowej). Wbudowanych zostanie ponad 4,4 tysiące metrów sześciennych betonu.

Obecnie na estakadzie jezdni prawej trwają prace związane z montażem zbrojenia oraz betonowaniem kap chodnikowych. Dodatkowo wykonywane są roboty w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni betonowych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Game Over Cycles otwiera sezon motocyklowy. W sobotę Motobazar i dni otwarte salonów

RZESZÓW. Zorganizowany po raz pierwszy Motobazar GOC to impreza otwarta i darmowa zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

Rzeszów

Pijany 17-latek, bez prawa jazdy, pędził 127 km/h przez ul. Witosa. Wiózł pijanego ojca

RZESZÓW. Wcześniej, na stacji benzynowej w Stobiernej zatankował paliwo i uciekł.

Rzeszów

Rozbudowa S19 Sokołów Młp. Północ - Jasionka. Wybrano wykonawcę dokumentacji

RZESZÓW. Blisko 3 mln zł będzie kosztować opracowanie dokumentacji na rozbudowę drogi ekspresowej S19 na odcinku węzeł Sokołów Młp. Północ – węzeł Jasionka. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mosty Katowice.

Rzeszów

16 kwietnia zamkną ulicę Herbową

RZESZÓW. We wtorek, 16 kwietnia 2019 r. od godz. 8:00 do godz. 20:00 nieczynna będzie ulica Herbowa. Zamknięcie nastąpi w rejonie skrzyżowania ww. ulicy z ul. Tarnopolską.

Rzeszów

Zmiany w systemie zbiórki elektrośmieci w Rzeszowie [HARMONOGRAM 2019]

RZESZÓW. W dotychczasowym systemie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nastąpiły zmiany. Sprawdźcie harmonogram zbiórek na 2019 rok.

Rzeszów

Próbował ukraść samochód, wyciągając z niego kierowcę

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie za usiłowanie rozboju.

Reklama