Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Ruszają prace przy tworzeniu ośrodka dla chorych na Alzhaimera

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Rzeszowska firma budowalna Profbud wyremontuje budynek przy ul. Litewskiej na potrzeby ośrodka wsparcia dla osób chorych na Alzheimera. Będzie to pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie. Inwestycja o wartość 3,1 mln zł zyskała dofinansowanie w wysokości 2,7 mln zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
 
Prace budowalne mają zakończyć się w listopadzie. Wśród zaplanowanych robót jest m.in. wymiana wewnętrznych instalacji, budowa przyłącza wodociągowego, rozbiórka części budynku i dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także  zagospodarowanie terenu wokół ŚDS, gdzie powstaną np. alejki, zewnętrzna siłownia, miejsca postojowe, oświetlenie i ogrodzenie. Dofinansowanie z ministerstwa ma być także przeznaczone na wyposażenie placówki, która ma zacząć działać już w grudniu.
 
Reklama
W ośrodku znajdzie się miejsce dla 25 osób z  różnymi  postaciami  otępienia, w tym szczególnie dla chorych na Alzheimera. Palcówka będzie zapewniała profesjonalną opiekę oraz terapię przez 8 godzin dziennie. Program zajęć terapeutycznych będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb wszystkich podopiecznych i będzie obejmował między innymi zajęcia w zakresie stymulacji funkcji językowych, pobudzające zmysły, usprawniające funkcje poznawcze a także treningi samodzielności. Wszystko po to, aby jak najdłużej zapewnić osobom chorym sprawność fizyczną oraz intelektualną. Ośmiogodzinny pobyt w ośrodku będzie wsparciem dla podopiecznych i opiekunów oraz połączeniem profesjonalnej opieki w placówce z przebywaniem w rodzinnym środowisku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czy w Rzeszowie zniknie Straż Miejska? Znamy stanowisko prezydenta miasta

RZESZÓW. „Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał prezydent.

Rzeszów

Lato w mieście, czyli jak przyjemnie spędzić wakacje w Rzeszowie

RZESZÓW. Lista atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa w trakcie wakacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej. Wypadli z koziołkującego mercedesa

RZESZÓW. W wyniku zdarzenia jeden z mężczyzn zginął na miejscu, a dwóch zostało rannych.

Rzeszów

Aktorzy „Siemaszki” zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

RZESZÓW.Do Oksany Czerkaszyny powędrowała nagroda indywidualna dla najlepszej aktorki.

Reklama