Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Ruszyła strona internetowa Rzeszowskich Piwnic. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Uruchomiono stronę internetową www.rzeszowskiepiwnice.pl, na której będą pojawiały się informacje dotyczące Rzeszowskich piwnic - Interaktywnej Instytucji Kultury.

Strona będzie sukcesywnie aktualizowana. Póki co można tam znaleźć swoistą bazę wiedzy – informacje praktyczne, przydatne przed wizytą w Rzeszowskich piwnicach, ceny biletów, ale także wiadomości dotyczące ścieżek zwiedzania i zaplanowanych wydarzeń.

Przypomnijmy, że w Rzeszowskich Piwnicach, które powstały w miejsce dawnych Rzeszowskich Podziemi, na odwiedzających czeka nie tylko świetna zabawa, ale także doskonalenie wiedzy z zakresu historii miasta.

Co ważne, osoby niepełnosprawne, w szczególności z ograniczeniami ruchowymi będą mogły zwiedzać ekspozycję wirtualnie. Do ich dyspozycji uruchomiono w strefie wejściowej dwa stanowiska z dostępem do wirtualnej rzeczywistości. Niepełnosprawni zwiedzający mogą odbyć wirtualny spacer po terenie wystawy i poznać najważniejsze zagadnienia omawiane podczas tradycyjnych odwiedzin Rzeszowskich Piwnic.
Reklama
Emisja treści w formie nagrań umożliwi z kolei dostęp do zwiedzania osobom niewidzącym lub słabowidzącym, a napisy na ekranach osobom głuchoniemym. Przewidziano także możliwość fizycznego zwiedzania dla osób głuchoniemych i niewidzących przy asyście opiekuna.

Rzeszowskie Piwnice zostaną otwarte dla zwiedzających już 3 stycznia 2022 r. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do końca sierpnia powstanie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW. Inwestycja kosztować będzie Ratusz ok. 674 tys. zł.

Rzeszów

Wzrosną opłaty za wywóz śmieci. Zagospodarowaniem zajmie się MPGK

RZESZÓW. godnie z nowymi wytycznymi mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci. 

Rzeszów

Wzrasta liczba „niebieskich kart” w Rzeszowie. Ofiarami najczęściej padają kobiety

RZESZÓW. W 2018 roku mieliśmy 244 przypadków wszczęcia procedury.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia ul. Herbowej, Senatorskiej, Miejskiej i Strzelców

RZESZÓW. Zdaniem radnego fatalny stan tych ulic wiąże się z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Rzeszów

Na dworcu PKS w Rzeszowie okradziono 16-latka. Sprawca pytał jakiemu klubowi kibicuje

RZESZÓW. Mężczyzna, w rejonie dworca PKS, zaczepił czekającego na autobus 16-latka. 

Rzeszów

W Ratuszu rozmawiano o nowej hali sportowej dla Zespołu Szkół nr 1

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w WPF-ie Ratusz planuje rozpocząć inwestycje w 2020 roku.

Rzeszów

7 kwietnia startuje 12. PKO Półmaraton Rzeszowski. To pierwsza z trzech imprez cyklu

RZESZÓW. Uczestnicy przebiegną m.in. ul. Hetmańską, Aleją J. Piłsudskiego i pokonają dwa mosty – Lwowski oraz Zamkowy.

Rzeszów

Skoczkowie wodni ze Stali Rzeszów przywieźli z Kijowa trzy złote medale

RZESZÓW. Zawodnicy sekcji skoków do wody ZKS Stal Rzeszów wrócili w niedzielę z rozgrywanych w dn. 18-23.03.2019 w Kijowie Otwartych Mistrzostwach Ukrainy.

Reklama