Rzeszów - Piątek, 05.06.2026
Reklama

Ruszyły loty z Jasionki do Podgoricy. Trasę obsługuje Wizz Air

Dodano: 02.06.2026 r. / Redakcja

fot. Biuro prasowe Wizz Air
fot. Biuro prasowe Wizz Air

RZESZÓW. Wizz Air uruchomił bezpośrednie loty z podrzeszowskiego lotniska do stolicy Czarnogóry. Rejsy będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.

Od 1 czerwca 2026 roku siatka połączeń Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów powiększyła się o nowy regularny kierunek – Podgoricę. Mieszkańcy regionu zyskali wygodne podróże do jednego z najpopularniejszych kierunków turystycznych na Bałkanach.

Rejsy będą obsługiwane przez linię Wizz Air nowoczesnym samolotem Airbus A321neo. Jak informuje biuro prasowe lotniska w Jasionce, „maszyna oferuje większy komfort podróży, niższy poziom hałasu oraz zwiększoną efektywność operacyjną, co z pewnością bezpośrednio przełoży się na komfort podróży pasażerów".

Nowe połączenie na trasie Jasionka–Podgorica powstało nie tylko z myślą o podróżach wakacyjnych, ale również o wycieczkach weekendowych typu city break. Rejsy będą się odbywały w poniedziałki, środy oraz piątki.

Reklama

Z Podgoricy samolot wystartuje o godz. 11:20, a w Jasionce wyląduje o godz. 13:00. Z kolei z podrzeszowskiego lotniska maszyny będą wylatywały o godz. 13:35, a lądowanie w stolicy Czarnogóry zaplanowano na godz. 15:20.

„Cieszymy się, że pasażerowie naszego lotniska zyskują kolejną atrakcyjną destynację w siatce połączeń. Czarnogóra od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością wśród turystów, a bezpośrednie loty do Podgoricy z pewnością spotkają się z dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. To idealny czas, aby odkryć ukrytą perłę Bałkanów" – mówi Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbliża się koniec przebudowy pasa startowego w porcie lotniczym Rzeszów - Jasionka [ZDJĘCIA/FILM]

RZESZÓW/JASIONKA. Lotnisko w Jasionce wkroczyło w ostatni etap remontu 700-metrowego pasa startowego. Inwestycja realizowana jest w ramach unijnego programu Connecting Europe Facility (CEF).

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie nowy park. Będzie miał ponad 1,7 hektara [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. W ratuszu podpisano list intencyjny dotyczący budowy nowego, ogólnodostępnego terenu zielonego o powierzchni 1,7 hektara. Wybuduje go znana rzeszowska firma Greinplast.

Rzeszów

Ryanair ogłosił zimowy rozkład lotów z Jasionki. 8 tras, w tym Alicante zimą i nowy kierunek

RZESZÓW/JASIONKA. Ryanair ogłosił swój zimowy rozkład lotów z podrzeszowskiego lotniska. W ofercie znalazło się 8 tras, w tym zimowe połączenie do Alicante oraz nowość – Edynburg. Zwiększy się również liczba lotów do...

Rzeszów

„Rail Action Week". Rzeszowscy policjanci kontrolowali bezpieczeństwo na kolei

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wzięli udział w akcji „Rail Action Week" mającej na celu zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców w okolicach torowisk.

Rzeszów

Pro-palestyński marsz przejdzie ulicami Rzeszowa

RZESZÓW. W sobotę, 27 września ulicami Rzeszowa przejdzie pro-palestyński marsz, którego członkowie chcą wyrazić „solidarność z ludnością cywilną Palestyny w obliczu trwających działań wojennych”. „Chcemy pokazać, że Rzeszów nie jest obojętny na...

Rzeszów

W niedzielę X edycja Festiwalu Biegowego Pratt&Whitney. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Około 1200 osób weźmie udział w jubileuszowej X edycji Festiwalu Biegowego Pratt&Whitney, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na ulicach Rzeszowa. W wydarzeniu wezmą udział biegacze z całej Polski.

Rzeszów

Budowa nowego żłobka w Rzeszowie na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe na budowie nowego rzeszowskiego żłobka. Placówka powstaje przy ul. Jachowicza na os. Drabinianka.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowoczesne laboratorium diagnostyczne [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Okulickiego 12 w Rzeszowie powstało nowoczesne laboratorium Diagnostyki, które jest zarazem nową siedzibą grupy. Przy placówce został otwarty punkt pobrań dla pacjentów, czynny przez 7 dni w tygodniu.

Reklama