Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Rzeszów ma coraz więcej mieszkańców

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Wg najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie, stolica innowacji stale zwiększa liczbę mieszkańców. Z kolei w województwie podkarpackim liczba ludności zmalała.

O 1,9 tys. osób wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa w stosunku do roku ubiegłego. Na koniec pierwszego półrocza 2020 roku, stolica województwa podkarpackiego liczyła 196,8 tys. mieszkańców.
W ciągu pierwszych 6 miesięcy br. w Rzeszowie zawarto 189 małżeństw, zanotowano 1,1 tys. urodzeń i 841 zgonów. W Rzeszowie po raz kolejny odnotowano najwyższy przyrost naturalny ze wszystkich miast wojewódzkich (2,6 na 1 tys. ludności). 

Jeśli chodzi o Podkarpacie, liczba ludności zmalała. Na koniec czerwca 2020 roku nasze województwo liczyło 2 mln 126 tys. mieszkańców, tj. o 1,6 tys. osób mniej niż w poprzednim roku.  

Z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń na Podkarpaciu znacznie spadła liczba zawartych małżeństw. Mniej było również urodzeń i zgonów.

W okresie pierwszych 6 miesięcy br. w naszym województwie zawarto 1,9 tys. małżeństw oraz zanotowano 9,8 tys. urodzeń żywych. Zgonów natomiast było 10,1 tys. Przyrost naturalny wyniósł minus 0,2 na 1 tys. mieszkańców.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rzeszowskim salonie Harleya-Davidsona i Yamahy sezon letni rozpoczynają dniem otwartym

RZESZÓW. Będzie dzień otwarty połączony m.in. ze wspólnym grillowaniem.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał dwie nowe ulice

RZESZÓW. Jedna z ulic znajdzie się na osiedlu Franciszka Kotuli, druga na os. Przybyszówka.

Rzeszów

Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych ws. darmowych biletów: podstawa prawna jest

RZESZÓW. Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych  apeluje o ponowne rozpatrzenie petycji.

Rzeszów

Zapadł wyrok w sprawie w sprawie zabójstwa przy ul. Sobieskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Po sześciomiesięcznym procesie sądowym znamy wyrok – 25 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Czarny bez z Rzeszowa najpiękniejszym drzewem w Polsce

RZESZÓW. W konkursie wzięło udział 16 innych drzew z polskich miast.

Rzeszów

Postawiono zarzuty 23-latkowi, który zrzucił hulajnogę Blinkee z mostu

RZESZÓW. Wartość strat została oszacowana na kwotę 3075 zł.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty informatyczne dla osób powyżej 50 roku życia

RZESZÓW. Warsztaty są bezpłatne, a o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Reklama