Rzeszów - Czwartek, 18.09.2025
Reklama

Rzeszów w czerwonej strefie. Od soboty nowe obostrzenia

Dodano: 15.10.2020 r.

fot. RESinet.pl / KPRM
fot. RESinet.pl / KPRM
RZESZÓW. 11 miast wojewódzkich, w tym Rzeszów od soboty 17 października 2020 r. znajdzie się w strefie czerwonej.  Od tego dnia będą również obowiązywały nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych. Co nas czeka?

Na Podkarpaciu strefą czerwoną objętych zostanie łącznie 16 powiatów, w tym dwa miasta. W strefie czerwonej znajdą się: powiat brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski, leski, Przemyśl oraz Rzeszów.

W związku z postępującą pandemią koronawirusa, od 17 października rząd wprowadza nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych.  

Jakie ograniczenia w czerwonej strefie?

W placówkach handlowych liczba klientów zostanie ograniczona do 5 osób na jedną kasę.

Ograniczenia co do liczby osób dotyczą również transportu publicznego, gdzie zajętych będzie mogło być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.
Reklama
Restauracje i punkty gastronomiczne będą czynne w godz. 6:00 - 21:00. Poza tymi godzinach lokale będą mogły świadczyć usługi na wynos. W lokalu będzie mógł być zajęty co drugi stolik.  

W uroczystościach religijnych będzie mogła uczestniczyć jedna osoba na 7 mkw, a w zgromadzeniach publicznych łącznie 10 osób.

Od 17 października zamknięte zostaną baseny, aquaparki i siłownie. Wydarzenia sportowe będą odbywały się przy pustych trybunach, natomiast w wydarzeniach kulturalnych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 25 % publiczności.

Nauka w szkołach wyższych i średnich będzie odbywała się w trybie zdalnym. (z wyjątkiem zajęć praktycznych).

Od 19 października zacznie obowiązywać zakaz organizacji wesel, styp i imprez okolicznościowych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na ul. Szopena toyota uderzyła w drzewo

Jak wstępnie ustaliła Policja, do wypadku doszło około godz. 10:36.

Rzeszów

Niewykluczone, że na Al. Sikorskiego pojawi się kolejna sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w sprawie wystąpi do Komendy Miejskiej Policji.

Rzeszów

30 lipca Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Będą utrudnienia w ruchu na Placu Farnym

RZESZÓW. Utrudnienia na Placu Farnym rozpoczną się już 29 lipca.

Rzeszów

Generał Henryk Moskwa oficjalnie przywitany w Rzeszowie

RZESZÓW. Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się uroczystość przywitania nadinspektora Henryka Moskwy.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje UrbanLab. Zajmą się innowacjami odpowiadającymi na potrzeby mieszkańców

RZESZÓW. Konrad Fijołek: „Chcielibyśmy wakacje poświęcić na przygotowanie siedziby, a w końcowej części wakacji dokonać już uroczystego otwarcia".

Rzeszów

Czternastu nowych policjantów złożyło ślubowanie

RZESZÓW. W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, czternastu nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie.

Rzeszów

Umowa na modernizację Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc podpisana

RZESZÓW. Z leczenia w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc korzystają mieszkańcy całego województwa podkarpackiego.

Reklama