Rzeszów - Niedziela, 16.11.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację. Posypały się mandaty

Dodano: 28.11.2022 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 93 pojazdy oferujące usługi przewozowe „na aplikację” skontrolowano w ramach weekendowych działań policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej. Ujawniono ponad 50 wykroczeń.

Działania służb prowadzone były w piątek i sobotę, w godzinach wieczornych i nocnych na ulicach Rzeszowa. Ich celem było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób. 

Rzeszowscy policjanci byli wspierani przez inspektorów transportu drogowego, funkcjonariuszy służby celno-skarbowej oraz straży granicznej. Sprawdzano, m.in. uprawnienia kierowców i ich trzeźwość, a także stan techniczny samochodów.

W ciągu dwóch dni trwania akcji, policjanci skontrolowali 93 taksówki "na aplikację". Ujawnili 52 wykroczenia, które dotyczyły m.in. stanu technicznego pojazdu, braku obowiązkowego wyposażenia oraz braku zapiętych pasów. Stwierdzono też 6 naruszeń przepisów o transporcie drogowym, m.in. nieokazanie stosownej licencji oraz brak aktualnych badań technicznych.

Funkcjonariusze nałożyli 27 mandatów karnych. Jednemu z kierowców, 32-latkowi z powiatu rzeszowskiego, odebrano prawo jazdy, po tym, jak badanie narkotesterem dało wynik pozytywny.
 
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Rzeszów

5 grudnia startuje Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Trwają przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku. Wzorem ubiegłych lat, mieszkańcy i przyjezdni mogą liczyć na szereg atrakcji, w tym m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, koło młyńskie, karuzela, imprezy z DJ’em,...

Rzeszów

Nowy zastępca Prezydenta Rzeszowa. Będzie odpowiadał m.in. za transport miejski

RZESZÓW. Maciej Ulita dołączył do Marcina Deręgowskiego, Krzysztofa Stańko oraz Krystyny Stachowskiej na stanowisku zastępcy Prezydenta Rzeszowa. Zastąpił Grzegorza Wronę, który został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Rzeszów

Bilans długiego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu: 7 wypadków, 32 kolizje, 11 osób rannych

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali „długi weekend” na drogach miasta oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 7 wypadków, w tym jeden śmiertelny. 11 osób zostało poszkodowanych. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 32 kolizji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie w Kamieniu

86-letnia kobieta potrącona przez samochód, zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Reklama