Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację. Posypały się mandaty
Dodano: 28.11.2022 r.
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 93 pojazdy oferujące usługi przewozowe „na aplikację” skontrolowano w ramach weekendowych działań policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej. Ujawniono ponad 50 wykroczeń.
Działania służb prowadzone były w piątek i sobotę, w godzinach wieczornych i nocnych na ulicach Rzeszowa. Ich celem było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób.
Rzeszowscy policjanci byli wspierani przez inspektorów transportu drogowego, funkcjonariuszy służby celno-skarbowej oraz straży granicznej. Sprawdzano, m.in. uprawnienia kierowców i ich trzeźwość, a także stan techniczny samochodów.
W ciągu dwóch dni trwania akcji, policjanci skontrolowali 93 taksówki "na aplikację". Ujawnili 52 wykroczenia, które dotyczyły m.in. stanu technicznego pojazdu, braku obowiązkowego wyposażenia oraz braku zapiętych pasów. Stwierdzono też 6 naruszeń przepisów o transporcie drogowym, m.in. nieokazanie stosownej licencji oraz brak aktualnych badań technicznych.
Funkcjonariusze nałożyli 27 mandatów karnych. Jednemu z kierowców, 32-latkowi z powiatu rzeszowskiego, odebrano prawo jazdy, po tym, jak badanie narkotesterem dało wynik pozytywny.
RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa została śmiertelnie potrącona przez pociąg. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
RZESZÓW. Tak zmienia się przestrzeń w rejonie dworca PKP w Rzeszowie. Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego powoli zbliża się do końca. Zobaczcie nowe zdjęcia z realizacji inwestycji.
RZESZÓW. W przyszłym tygodniu w stolicy Podkarpacia odbędą się XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody...
RZESZÓW. W grudniu na ulice Rzeszowa wyjadą nowe autobusy zasilane energią elektryczną. Tym razem to 9-metrowe Solarisy, które będą wykorzystywane głównie do obsługi mniej popularnych linii.
RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 6 listopada zmieni się organizacja ruchu w ścisłym centrum miasta. Zamknięty zostanie przejazd przez skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z ul. Matejki.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz