Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Rzeszowska Straż Miejska rozpoczyna znakowanie rowerów

Dodano: 08.04.2026 r. / Redakcja

Znakowanie rowerów, fot. Straż Miejska w Rzeszowie
Znakowanie rowerów, fot. Straż Miejska w Rzeszowie

RZESZÓW. Straż Miejska w Rzeszowie jak co roku zachęca mieszkańców do udziału w akcji znakowania rowerów, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednośladów i ograniczenie ryzyka ich kradzieży.

Pierwsze znakowanie w 2026 roku odbędzie się w piątek, 10 kwietnia w godzinach 15:00–20:00 w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Targowej 1. Kolejny termin zaplanowano na 17 kwietnia.

Usługa znakowania jest bezpłatna, a sam proces przebiega szybko i bezpiecznie. Polega on na naniesieniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego na ramę roweru, co znacząco zwiększa szanse na jego odzyskanie w przypadku kradzieży.

Przed znakowaniem, właściciel jednośladu powinien zadbać o przygotowanie ramy roweru, oczyszczając jej dolne części z kurzu, błota i innych zanieczyszczeń.

Straż Miejska zachęca do wcześniejszych zapisów oraz zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie internetowej jednostki.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

RARR podpisuje umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Będą pożyczki z atrakcyjnym oprocentowaniem

RZESZÓW. W wyniku realizacji dwóch projektów łącznie do sektora MŚP w postaci preferencyjnych pożyczek trafi 21 mln zł.

Rzeszów

Zaginęła 19-latka z Rzeszowa. Ostatni raz kontaktowała się z matką będąc w Zakopanem

RZESZÓW. Rysopis: wiek z wyglądu 25 lat, wzrost 180 cm, szczupła budowa ciała, włosy czarne, proste, długie. Oczy brązowe.

Rzeszów

W parku na ul. Rycerskiej wstrzymano pracę. Rodzina Jędrzejowiczów chce odzyskać majątek

RZESZÓW. „Nie będziemy wydawać pieniędzy, kiedy sprawa się toczy” – wyjaśnia Tadeusz Ferenc.

Rzeszów

Naukowcy z UR chcą stworzyć aorozol na depresję

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski planuje przeprowadzić badania, które pomogą leczyć depresje jesienno-zimową.

Rzeszów

Targi Carpathia Fishing - jedyne takie wydarzenie dedykowane wędkarstwu na Podkarpaciu

W dniach 16-17 lutego 2019 roku w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa po raz pierwszy na Podkarpaciu odbędą się Targi Wędkarskie Carpathia Fishing.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na S19. Zginęli kierowcy, 10-letnie dziecko trafiło do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło dzisiaj około godz. 10.40 w Stobiernej na trasie S19.

Rzeszów

Od dzisiaj po 22.00 nie kupisz alkoholu na Śródmieściu

RZESZÓW. Z dniem 1 lutego w życie wchodzi uchwała o ograniczeniu sprzedaży alkoholu na os. Śródmieście w Rzeszowie.

Rzeszów

Tereny zielone za Capital Park nie będą zabudowane. Mieszkańcy chcą zieleni, placu zabaw lub przedszkola i żłobka

RZESZÓW. Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Andrzej Dec: „Myślę, że ta decyzja jest dobra”.

Reklama