Rzeszów - Czwartek, 26.02.2026
Reklama

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

Dodano: 14.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum prywatne
fot. Archiwum prywatne

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

XXI Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-jitsu odbyły się w dniach 8-10 listopada w Będzinie. W trzydniowych zawodach wzięło udział setki zawodników z najlepszych polskich klubów jak również goście z zagranicy. Startujący w mistrzostwach Mł.asp. Damian Grendys, trenujący w rzeszowskiej akademii Ralph Gracie Poland, został mistrzem Polski w kategorii Master 2 niebieskie pasy 94,3 kg.

To nie jedyny sukces sportowy na koncie rzeszowskiego policjanta. W tegorocznych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowcy w brazylijskim Jiu-jitsu, które odbyły się 7 czerwca 2025 roku, zdobył mistrzostwo Master 1 oraz vice-mistrzostwo Master 2 w kategorii niebieskich pasów 94,3kg.

Reklama

Mł.asp. Damian Grendys rozpoczął pracę w Policji w 2014 roku. Brazylijskie Jiu-jitsu trenuje od 3 lat pod okiem trenera Wojciecha Bąka, który jest Mistrzem Świata z Los Angeles z 2013 roku oraz Vice Mistrzem Świata z Abu Dhabi z 2022 roku, jak również brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Paryżu w 2023 roku.

Damian Grendys pracuje również jako instruktor w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, gdzie prowadzi szkolenia podczas ,których przekazuje swoje umiejętności innym funkcjonariuszom. Szkoli także uczniów szkół ponadpodstawowych w klasach o profilu mundurowym, gdzie wspólnie z asp. Jakubem Jóźwiakiem prowadzą zajęcia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Są utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godz. 09.00.

Rzeszów

Promocyjne ceny biletów na grudniowe mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Bilety na oba mecze będą dostępne w cenie 10 zł.

Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020.

Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. 

Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk.

Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00.

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Reklama