Rzeszów - Czwartek, 05.03.2026
Reklama

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

Dodano: 14.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum prywatne
fot. Archiwum prywatne

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

XXI Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-jitsu odbyły się w dniach 8-10 listopada w Będzinie. W trzydniowych zawodach wzięło udział setki zawodników z najlepszych polskich klubów jak również goście z zagranicy. Startujący w mistrzostwach Mł.asp. Damian Grendys, trenujący w rzeszowskiej akademii Ralph Gracie Poland, został mistrzem Polski w kategorii Master 2 niebieskie pasy 94,3 kg.

To nie jedyny sukces sportowy na koncie rzeszowskiego policjanta. W tegorocznych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowcy w brazylijskim Jiu-jitsu, które odbyły się 7 czerwca 2025 roku, zdobył mistrzostwo Master 1 oraz vice-mistrzostwo Master 2 w kategorii niebieskich pasów 94,3kg.

Reklama

Mł.asp. Damian Grendys rozpoczął pracę w Policji w 2014 roku. Brazylijskie Jiu-jitsu trenuje od 3 lat pod okiem trenera Wojciecha Bąka, który jest Mistrzem Świata z Los Angeles z 2013 roku oraz Vice Mistrzem Świata z Abu Dhabi z 2022 roku, jak również brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Paryżu w 2023 roku.

Damian Grendys pracuje również jako instruktor w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, gdzie prowadzi szkolenia podczas ,których przekazuje swoje umiejętności innym funkcjonariuszom. Szkoli także uczniów szkół ponadpodstawowych w klasach o profilu mundurowym, gdzie wspólnie z asp. Jakubem Jóźwiakiem prowadzą zajęcia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Urban Lab rozmawiano nt. jednośladów. Blinkee wydłuży sezon?

RZESZÓW. Głównym tematem środowego spotkania w rzeszowskim Urban Lab były jednoślady.

Rzeszów

Poznaliśmy datę oficjalnego odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

RZESZÓW. Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego odbędzie się w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Rzeszów

Policjanci udaremnili ustawkę kiboli Stali Rzeszów i Stali Stalowej Woli z Lechem Poznań

RZESZÓW. W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów.

Rzeszów

Odwołano sobotnią zbiórkę elektrośmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka elektrośmieci miała się odbyć przy Bi1 oraz E. Leclerc. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów otwiera sezon dwiema porażkami

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicolas Szerszeń.

Rzeszów

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

RZESZÓW. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną.

Rzeszów

Podkarpacie jest gotowe na zimę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Przedstawiciele poszczególnych służb informowali, że wszelkie przygotowania do zimy dobiegły końca.

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Reklama