Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

#SadzimyRzeszów. W sobotę kolejny spacer z prezydentem Fijołkiem

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Podczas niedawnego spaceru z prezydentem Fijołkiem, w ramach akcji #SadzimyRzeszów, mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których pojawią się drzewa. Kolejny spacer już w najbliższą sobotę.

Pierwszy spacer #SadzimyRzeszów odbył się w śródmieściu. Prezydent Fijołek wraz z mieszkańcami i pracownikami Zarządu Zieleni Miejskiej przeszli m.in. ulicami Słowackiego, Dekerta, Zamkową, alejami Lubomirskich i Pod Kasztanami. W trakcie wydarzenia zarząd zieleni wskazał miejsca, gdzie jeszcze w tym roku posadzonych zostanie 66 drzew. Będą to rodzime gatunki roślin, głównie lipy, buki, dęby i klony.

Biorący udział w spacerze rzeszowianie wskazali swoje lokalizacje nasadzeń, łącznie dla 25 drzew. Najwięcej z nich będzie posadzonych na skwerze przy ul. Moniuszki. Z bardziej egzotycznych gatunków przy ul. Dekerta pojawią się jarząby mączne, a w Parku Jedności Polonii z Macierzą – tulipanowce i miłorzęby. Drzewa zostaną posadzone w przyszłym roku, podobnie jak nowe rabaty z niską roślinnością oraz donice kwietne. Miejsca dla nich również wybrali rzeszowianie.
Reklama
W najbliższą sobotę na godzinę 10 prezydent Fijołek zaprasza na kolejny spacer w ramach akcji. Początkiem trasy tym razem będzie park Niezapominajek przy ul. Wiktora. Następnie będzie biegła przez teren rekreacyjny w rejonie skrzyżowania ul. Kotuli i Wiktora, park im. Bł. Karoliny, park przy ul. Czudeckiej  i teren rekreacyjny przy ul. Odrzykońskiej.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Na jakim etapie są roboty?

RZESZÓW. – Prace idą zgodnie z planem i jeszcze w tym roku kierowcy powinni doczekać się ponownego otwarcia m.in. przejazdu pod wiaduktem w ciągu ul. Batorego – zapewnia prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Triathlon Rzeszów 2022. W weekend utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z zawodami, niektóre ulice zostaną zamknięte dla ruchu. Wprowadzone zostaną również objazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Ulica Jarowa na osiedlu Zwięczyca do rozbudowy

RZESZÓW. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie szykuje przebudowę ulicy Jarowej na osiedlu Zwięczyca. Rozbudowana zostanie jezdnia, powstanie chodnik i oświetlenie.

Rzeszów

W weekend wielkie święto akrobatyki w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na hali Podpromie odbędą się zawody Pucharu Świata w Akrobatyce Sportowej.

Rzeszów

Miejski fortepian na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Fortepian jest odporny na każdą pogodę i pozostaje do dyspozycji mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Nowy basen przy ul. Matuszczaka będzie gotowy we wrześniu

RZESZÓW. Inwestycja o wartości blisko 26 mln zł jest już w zaawansowanej fazie.

Rzeszów

Rozpoczęła się budowa Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia

RZESZÓW. Obiekt powstaje w rejonie ul. Wyspiańskiego.

Rzeszów

Miasteczko Zdrowia w Rzeszowie. Bezpłatne badania i konsultacje medyczne

​RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca 2022 r. na placu przed Centrum Handlowym Plaza przy ul. Rejtana 65.

Reklama