Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Seniorzy otrzymali kolejne "opaski życia"

Dodano: 21.09.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Kolejnych 158 seniorów otrzymało „opaski życia”. Urządzenia przekazano w ramach programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’ który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.
 
Wręczenie opasek odbyło się we wtorek, w ratuszu. Gośćmi wydarzenia byli seniorzy, pracownicy MOPS oraz władze miasta.
 
- Bardzo ważną kwestią życia w mieście jest poczucie bezpieczeństwa. Dlatego realizujemy wiele projektów mających zapewnić mieszkańcom takie poczucie. Jeden z najnowszych - ,,Opaski życia” jest skierowany do osób wieku powyżej 65 lat. Dzięki niemu mieszkańcy mają przy sobie urządzenie, które pozwala w razie potrzeby wezwać pomoc, albo poinformować bliskich o złym samopoczuciu. Zależy mi na tym, aby z biegiem czasu coraz więcej naszych seniorów miało takie opaski, dlatego pracujemy już nad rozwojem programu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
Reklama
Jak działa „opaska życia”?
 
W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia, senior może wcisnąć guzik alarmowy znajdujący się na opasce. W ten sposób, zostanie połączony z centrum ratunkowym. Opaska mierzy również podstawowe parametry życiowe. Jest wyposażona w czujnik upadku i lokalizator GPS. Seniorzy po otrzymaniu opasek, zostaną przeszkoleni z ich obsługi.

Projekt ,,Opaski życia’’ cieszył się dużą popularnością w pierwszej edycji, dlatego prezydent Rzeszowa wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej kontynuują jego realizację.

- Staramy się rozszerzyć program i przygotować w kolejnym etapie jeszcze więcej opasek. Naszym celem jest takie rozwinięcie projektu, aby każdy, kto złoży zapotrzebowanie na opaskę, otrzymał takie urządzenie – dodaje Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.
 
We wtorek nowe opaski zostały przekazane kolejnym 158 seniorom.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Rzeszów

Tragedia w Trzebosi. 35-letnia kobieta zatruła się czadem

RZESZÓW. 35-letnia kobieta jest kolejną ofiarą tlenku węgla w regionie. Od początku sezonu grzewczego na Podkarpaciu, na sutek zatrucia czadem zmarło 3 osoby.

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. 

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej dla rozbudowy ul. Jachowicza oraz budowy nowej drogi, która połączy ją z ul. Kwiatkowskiego.

Reklama