Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Skrzyżowanie ulic Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy do przebudowy

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jedno z najmocniej obciążonych ruchem skrzyżowań w Rzeszowie zostanie przebudowane. W planach jest budowa ronda oraz wiaduktu.

- Przygotowując przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania opieraliśmy się na analizach wykonanych przez naukowców z Politechniki Rzeszowskiej oraz na danych zebranych przez pracowników Miejskiego Zarządu Dróg – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. Na tej podstawie przygotowane zostały założenia przetargu, który został już ogłoszony. Zadaniem firmy, która zostanie wybrana w przetargu, będzie opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy newralgicznego punktu na mapie komunikacyjnej Rzeszowa – skrzyżowania ul. Kwiatkowskiego i al. Powstańców Warszawy. Zgodnie z założeniami, ma tam powstac rondo. Częścią tej inwestycji ma być także budowa wiaduktu na al. Powstańców Warszawy (kierunek wschód-zachód), nad planowanym rondem. Z analiz wynika, że zastosowanie takich rozwiązań poprawi płynność ruchu na skrzyżowaniu i pomoże rozwiązać problemy komunikacyjne na ul. Kwiatkowskiego. Projekt ma być gotowy jesienią przyszłego roku.
Reklama
Przebudowa skrzyżowania Kwiatkowskiego z Powstańców Warszawy będzie pierwszym etapem wdrażania nowych rozwiązań, które usprawnią skomunikowanie osiedli Drabinianka i Budziwój z rzeszowskim śródmieściem. Drugim będzie przebudowa ulicy Kwiatkowskiego.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Rzeszów

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

RZESZÓW. Zgodnie ze stanem na dzień 14 czerwca br. cztery grupy krwi wymagają pilnego uzupełnienia.

Reklama