Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Śmiertelne potrącenie na torach w Rzeszowie. Wstrzymano ruch pociągów

Dodano: 18.07.2024 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano pociąg relacji Przemyśl – Gdynia potrącił mężczyznę, który w wyniku obrażeń, zginął na miejscu. Policja wyjaśnia okoliczność wypadku oraz tożsamość mężczyzny. PKP Intercity poinformowało o przerwie w ruchu pociągów.

Do tragicznego zdarzenia doszło około godz. 7:20 na torach w okolicy ul. Św. Floriana w Rzeszowie. Pociąg jadący z Przemyśla do Gdyni potrącił mężczyznę, który jak wynika z ustaleń policji, wszedł na tory bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd. W wyniku doznanych obrażeń, mężczyzna zginął na miejscu.

Maszynista pociągu był trzeźwy.

W związku z wypadkiem, na odcinku Strażów – Rzeszów Główny wstrzymano ruch pociągów. Uruchomiono Zastępczą Komunikację Autobusową.

Rzeszowscy policjanci pracują nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności zdarzenia.


Źródło: KMP w Rzeszowie, PKP Intercity
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa odsłona Rzeszowskich Piwnic dopiero w przyszłym roku

RZESZÓW. Kilka miesięcy dłużej będą musieli poczekać mieszkańcy Rzeszowa i turyści, aby zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w nowej, interaktywnej odsłonie. Pandemia opóźniła zakończenie inwestycji.

Rzeszów

Dziś protest taksówkarzy w Rzeszowie. Kilkadziesiąt samochodów przejedzie ulicami miasta

RZESZÓW. Przejazd kolumny taksówek rozpocznie się o godz. 17:00.

Rzeszów

Kierowca audi pędził ul. Krakowską ponad 140 km/h

RZESZÓW. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierowcę audi, który pędził ul. Krakowską z prędkością 142 km/h. 40-latka ukarano mandatem i 10 punktami karnymi. Stracił również prawo jazdy.

Rzeszów

Szpital tymczasowy w Rzeszowie już wkrótce przyjmie pierwszych pacjentów

RZESZÓW. Placówka powstaje przy szpitalu MSWiA w Rzeszowie i będzie w stanie przyjąć docelowo 160 pacjentów z Covid-19.

Rzeszów

Trwa rozbudowa budynku głównego Uniwersytetu Rzeszowskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W ramach inwestycji powstanie, m.in. nowa kondygnacja i sala senatu. Roboty idą zgodnie z planem.

Rzeszów

Otwarto nowy budynek szpitala przy ul. Szopena

RZESZÓW. W pawilonie mieści się Klinika Hematologii i Klinika Nefrologii ze Stacją Dializ. Wartość inwestycji to 55 mln zł.

Rzeszów

Ministerstwo Sprawiedliwości otrzymało działkę pod Sąd Okręgowy. Miasto przejmie Zamek

RZESZÓW. Podpisano akt notarialny w sprawie przekazania działki pod budowę budynku Sądu Okręgowego. Miasto przejmie w zamian Zamek Lubomirskich na cele kultury.

Rzeszów

W "Dworzysku" powstanie nowoczesny terminal DB Schenker

RZESZÓW. Na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” powstanie nowoczesny terminal przeładunkowy firmy DB Schenker o powierzchni 6000 mkw. Wartość inwestycji to ok 50 mln zł.

Reklama