Rzeszów - Piątek, 03.04.2026
Reklama

Strajk kobiet: Dziś blokady ulic w Rzeszowie

Dodano: 26.10.2020 r.

fot. Zdjęcie czytelnia z piątkowego protestu pod siedzibą PiS w Rzeszowie
fot. Zdjęcie czytelnia z piątkowego protestu pod siedzibą PiS w Rzeszowie
RZESZÓW. „Przed nami gorący tydzień” - organizatorzy strajków kobiet nie składają broni i zapowiedzieli kolejne protesty na Podkarpaciu. Dziś planują m.in. zablokować Rzeszów.

Sporych utrudnień należy się spodziewać w godzinach popołudniowych w centrum Rzeszowa. Na godz. 16:30 zapowiedziano kolejny protest przeciwko czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Tym razem protestujący – piesi i zmotoryzowani - zbiorą się pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. Auta oklejone plakatami strajku kobiet mają blokować ulice. Protestujący będą przemieszczać się powoli lewym pasem. „Zrobimy sobie samochodową wycieczkę po Rzeszowie!” – informują organizatorzy dzisiejszego protestu w stolicy Podkarpacia.

Szczegóły dotyczące trasy przejazdu mają zostać ogłoszenie o godz. 16:00 m.in. na antenie radia Eska oraz na stronie wydarzenia w serwisie społecznościowym. Organizatorem strajku jest Rzeszowska Manifa.

Dziś odbędą się również protesty w Jaśle, Krośnie, Przemyślu i Ustrzykach Dolnych. Na wtorek zapowiedziano strajk w Mielcu, z kolei w środą mają odbyć się protesty w Stalowej Woli, Sanoku, Łańcucie i Lesku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich i Dąbrowskiego. Sprawca miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Mężczyzna został zatrzymany przez pełniących służbę żołnierzy.

Rzeszów

Wybrano zarząd Społecznej Rady Kultury. Na czele Ilona Dusza - Kowalska

RZESZÓW. Społeczna Rada Kultury działająca przy prezydencie miasta Rzeszowa rozpoczyna działalność. Wybrano 9 osobowy zarząd, na którego czele stanęła Ilona Dusza - Kowalska.

Rzeszów

Ruszyła rekrutacja na studia w WSIiZ

RZESZÓW. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, rozpoczęła się rekrutacja na studia I i II stopnia w roku akademickim 2022/23. Zgłoszenia potrwają do końca lipca.

Rzeszów

Kolejne wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Prawie pół miliona złotych otrzymały kolejne organizacje pozarządowe na realizację zadań w Rzeszowie. Z zadań tych skorzysta ponad 10 tys. uczestników.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Podpisano umowę na opracowanie studium wykonalności dla zadania „Budowa parku wodnego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tereny rekreacyjne na os. Krakowska Południe będę rozbudowane

RZESZÓW. Powstaną m.in. nowe place zabaw, ścieżki spacerowe oraz dodatkowe oświetlenie.

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO w Rzeszowie. Podpisano umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Blisko 12 mln zł będzie kosztować budowa nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Podpisano już umowę z wykonawcą. Prace powinny rozpocząć się już wkrótce.

Rzeszów

Nowe inwestycje drogowe na osiedlu Zawiszy Czarnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy odcinka ul. Zawiszy Czarnego. Częścią zadania będzie także budowa nowego połączenia tej ulicy z ul. Boya Żeleńskiego.

Reklama