Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

Dodano: 02.11.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

W weekend w Rzeszowie nie było tłumów ludzi, okrzyków, transparentów czy blokady dróg – jednak wbrew pozorom protest trwał, ale w nieco innej formie. W sobotę i w niedzielę protestujący w sposób symboliczny wyrażali swój sprzeciw wobec orzeczeniu TK ws. aborcji.

Organizatorzy weekendowej akcji zachęcali do zapalenia zniczy oraz przynoszenia chryzantem pod Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Znicze oraz kwiaty pojawiły się również pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

Dziś jednak protest odbędzie się w tradycyjnej formie. Spotkanie przeciwników orzeczenia TK odbędzie się o godz. 17:00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. Podobnie jak w dniach poprzednich, zmotoryzowani będą robili „kółeczka”  pomiędzy rondem Dmowskiego, a rondem Pakosława, natomiast piesi będą protestować pod pomnikiem, a następnie przemaszerują ulicami Rzeszowa.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. W dniach 2, 3 i 8 maja 2023 r. w Rzeszowie odbędą się majowe uroczystości patriotyczne, do udziału w których zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Nowa droga połączy al. Rejtana z ul. Kustronia. Podpisano umowę z projektantem

RZESZÓW. W poniedziałek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na budowę nowej drogi, która połączy al. Rejtana z ul. Kustronia.

Rzeszów

Wielkie wydarzenie żużlowe w Rzeszowie: Polska vs Reszta Świata. Rusza sprzedaż biletów

RZESZÓW. 7 czerwca 2025 r. na Stadionie Miejskim w Rzeszowie, żużlowa reprezentacja Polski stanie do walki z resztą świata. Dziś o godz. 16:00 rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Rzeszów

Wiemy, kto dostarczy autobusy wodorowe dla Rzeszowa

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na dostawę 20 autobusów wodorowych, które zasilą tabor rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Wartość tych nowoczesnych pojazdów wynosi blisko 82,5 mln zł. Większość tej kwoty to dofinansowanie z KPO.

Rzeszów

Naukowcy z UR stworzyli innowacyjne żelki prozdrowotne

RZESZÓW. Naukowcy z Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego uzyskali patent na innowacyjny produkt w postaci żelek o właściwościach prozdrowotnych.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Maroka

RZESZÓW/JASIONKA. W piątek spod rzeszowskiego lotniska, z kompletem pasażerów, wystartował pierwszy samolot do popularnego kurortu w południowym Maroku, Agadiru.

Reklama