Rzeszów - Niedziela, 11.05.2025
Reklama

Strefa rekreacyjno-sportowa na osiedlu Króla Augusta w Rzeszowie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie strefy rekreacyjno-sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kamińskiego 12 w Rzeszowie. Wykonawca przebuduje boisko, zamontuje siłownię plenerową, wymieni nawierzchnię na placu zabaw oraz zamontuje zadaszoną wiatę rowerową.  

Zadanie, które będzie realizowane na os. Króla Augusta składać się będzie z kilku elementów. Jeden z nich to przebudowa istniejącego boiska do piłki nożnej. Wykonana zostanie nowa podbudowa, powierzchnia boiska będzie wyrównana i wyprofilowana. Ułożona zostanie także nowa murawa, zamontowane nowe bramki a istniejące piłkochwyty wydłużone i odnowione.

Kolejnym elementem będzie montaż siłowni plenerowej, z czterema podwójnymi stanowiskami. Trzecia część inwestycji to wymiana nawierzchni przy istniejącym placu zabaw na nową, poliuretanową. Ostatnim elementem będzie montaż zadaszonej wiaty rowerowej.

Przetarg na realizację zadania już ogłoszono. Rozstrzygnięcie nastąpi prawdopodobnie na przełomie lutego i marca. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 90 dni od dnia podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Rzeszów

Tragedia w Trzebosi. 35-letnia kobieta zatruła się czadem

RZESZÓW. 35-letnia kobieta jest kolejną ofiarą tlenku węgla w regionie. Od początku sezonu grzewczego na Podkarpaciu, na sutek zatrucia czadem zmarło 3 osoby.

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. 

Rzeszów

Inwestycja drogowa na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę dokumentacji projektowej dla rozbudowy ul. Jachowicza oraz budowy nowej drogi, która połączy ją z ul. Kwiatkowskiego.

Reklama